Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Morawiecki o rekonstrukcji w rządzie: "Nie boję się o swoją głowę"

10
Podziel się:

- Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję; podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski - powiedział w sobotę rano wicepremier Mateusz Morawiecki, pytany o planowaną rekonstrukcję rządu Beaty Szydło.

Rekonstrukcja w rządzie się opóźni. Kto powinien się jej bać?
Rekonstrukcja w rządzie się opóźni. Kto powinien się jej bać? (Paweł Supernak)

- Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję. Podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski - powiedział w sobotę rano wicepremier Mateusz Morawiecki, pytany o planowaną rekonstrukcję rządu Beaty Szydło.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział w piątek wieczorem w TVN24, że ewentualne zmiany w rządzie mogą być ogłoszone po 16 listopada. Tego dnia gabinet Beaty Szydło ma podsumować dwa laty swej pracy. - Intuicja mi podpowiada, że to będzie na przełomie listopada, być może nawet w grudniu - zaznaczył Bielan. Z wcześniejszych wypowiedzi polityków PiS wynikało, że do zmian w rządzie może dojść w połowie tego miesiąca.

Morawiecki pytany w sobotę w RMF FM o przyczyny tego opóźnienia, oparł, że to pytanie nie do niego. - Ja się zajmuję nie rekonstrukcją rządu, tylko rekonstrukcją polskiej gospodarki i finansów publicznych, więc nic tutaj nie powiem, ponieważ nie leży to w moich kompetencjach - dodał wicepremier.

Dopytywany, podkreślił, że nie obawia się o utratę miejsca w rządzie.

- Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję. Oczywiście podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski, a inni powinni mnie oceniać. Ja siebie nie będę oceniał, bo tak nie powinno się odbywać, tylko jak mnie ocenią niedobrze, to mnie nie będzie. Jak ocenią mnie dobrze, to będę - powiedział Morawiecki.

Zobacz także: Morawiecki: Branża farmaceutyczna to dobry grunt do rozwoju nowoczesnych technologii

W piątek o zmianach w rządzie miało rozmawiać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, jednak jego spotkanie zostało odwołane. Bielan mówił w TVN24, że powodem takiej decyzji była choroba prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
cdw
7 lat temu
jest pan dobrym ministrem tylko niech pan nie ulega kaprysom naciskom rzadu a dba o ludzi jesli sie sytuacja w kraju poprawi pan bóg pana wynagrodzi poniewaz pan zgodnie z sumieniem wywiaze sie z funkcji jaka dostał od boga -ludzie nie wybieraja to pan bóg daje nam odpowiednie funkcje a potem z tego rozlicza -kariera moze zniszczyc człowieka
Sun Escobare
7 lat temu
w uchu prezesa odc. 23 podano wszysko o rekonstrukcji rzadu
Karolina
7 lat temu
Nie boi się Pan o swoją głowę , bo tatuś daje PIS-owi swój głos. W PIS każdy głos ma swoją cenę.
Tak
7 lat temu
I to jest zła wiadomość dla Polski. Zdemoralizowany historyk, który nauczył się jedynie propagandy, na czele finansów państwa. Nieszczęście gotowe.
Aleksander
7 lat temu
No cóż prestidigitatorze zobaczymy już nie długo, za dwa lata jaki będzie stan budżetu. A wtedy cylinderek z główki spadnie z wrażenia.