Notowania

skarb państwa
31.07.2018 18:53

Na stację Orlen już nie tylko po paliwo i parówkę w bułce. Spółka chce zwiększyć sprzedaż polskich soków

Docelowo na kilka tysięcy stacji benzynowych mają trafić soki polskich producentów. Decyzja o rozpoczęciu przez PKN Orlen akcji "Pij polskie soki" została ogłoszona w tym samym dniu, gdy rząd przyjął projekty ustaw mających na celu wsparcie rolników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Daniel Obajtek uważa, że akcja pozwoli zwiększyć zyski rolników

Docelowo na kilka tysięcy stacji benzynowych mają trafić soki polskich producentów. Decyzja o rozpoczęciu przez PKN Orlen akcji "Pij polskie soki" została ogłoszona w tym samym dniu, gdy rząd przyjął projekty ustawmających na celu wsparcie rolników.
- Chcemy zwiększyć wolumen sprzedaży polskichsoków o 150 proc. – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. - Dziś posiadamy ponad 1700 punktów sprzedażyw Polsce oraz ponad 1000 poza granicami naszego kraju - dodał i zapewnił, że spółka będzie starać się zdobywać nie tylko polski rynek napojów. Pomóc w tym może zaplanowane na przyszły rok przejęcie Lotosu, co powiększy sieć dystrybucyjną o kolejnych 700 punktów.
- Widzimy olbrzymi potencjał do rozwoju sprzedaży detalicznej w kierunku produktów pochodzących od polskich wytwórców. Dlatego nieustannie poszukujemy możliwości poszerzenia oferty w tym zakresie. W kontekście trudnej obecnie sytuacji polskich sadowników, zwiększenie dostępności i sprzedaży soków z polskich owoców jest dla nas oczywistym wyborem i przejawem nowoczesnego patriotyzmugospodarczego - zapewnił prezes Orlenu.
Soki, które pojawią się na "orlenach", pomogą także zwiększyć udział krajowych produktów wśród wszystkich znajdujących się na półkach sklepów przy stacjach benzynowych. Ostatecznie ich odsetek ma skoczyć z obecnych ok. 50 do 60 proc. Akcja "Pij polskie soki" to dopiero początek. Kolejnym krokiem mają być wyroby regionalne, które już pojawiają się na niektórych stacjach paliw. - Wchodzimy też w regionalne piwa - dodał Obajtek.
Zobacz też, jak rolnicy postrzegają patriotyzm gospodarczy:

Poza oferowanymi przez rynkowego giganta, wadowicki Maspex, soki objęte akcją to wyroby "rzemieślnicze". Produkują je małe i średnie przedsiębiorstwa, często z długą, rodzinną tradycją. To: Bracia Sadownicy, Sok z Gór, Owocowe Smaki oraz Sad Sandomierski.

- Polski konsument staje się coraz bardziej wymagający i właśnie za tym kierunkiem podążamy. Z badania zrealizowanego wspólnie z ośrodkiem Kantar wynika, że 87 proc. polskich konsumentów preferuje wyroby produkowane w Polsce – wyjaśniła krok Orlenu dyrektor ds. handlowych Patrycja Klarecka.

Akcja, która wspiera także polskich sadowników, została ogłoszona w dniu rządowej ofensywy w rolnictwie. Ministrowie zdecydowali dziś o zwiększeniu wydatków na pomoc dla poszkodowanych przez suszę oraz projekt ustawy o walce z nieuczciwymi praktykami rynkowych monopolistów. - Ta akcja pomoże także polskim producentom w sprzedawaniu swoich produktów po odpowiedniej cenie - stwierdził Daniel Obajtek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skarb państwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2018

AndrzejBędzie krzyk Totalnych, że Polacy zarobią a nie firmy zagraniczne. Będzie wielkie oburzenie kodziarzy.

31-07-2018

Gorszy Sort PolakaNie tankuje na Orlenie.

01-08-2018

ATEISTA_ARTYSTANie tankuję na OLREN----bo nie można kupić dewocjonalii !!!

Rozwiń komentarze (24)