Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Nasza waluta rośnie w siłę. Frank poniżej 2,7 zł

0
Podziel się:

Złoty zdecydowanie zyskuje wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego.

Nasza waluta rośnie w siłę. Frank poniżej 2,7 zł
(Robert Milek/Dreamstime.com)

Złoty zdecydowanie umacnia się wobec dolara i euro. Za franka szwajcarskiego trzeba zapłacić już mniej niż 2,69 zł.

Nasza waluta od rana zyskuje na wartości między innymi za sprawą dalszego globalnego osłabianie się dolara. Dobre nastroje na światowych rynkach są podtrzymywane przez pozytywne dane makroekonomiczne.

Dobrą atmosferę wokół polskiej gospodarki podsyciła wypowiedź byłej wiceminister finansów Katarzyny Zajdel-Kurowskiej. Powiedziała ona, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie wyklucza zmiany na lepsze prognoz dla polskiej gospodarki.

Około godziny 17:12 za dolara inwestorzy płacili 2,8338 zł, euro 4,0881 zł, a za franka szwajcarskiego 2,6802 zł. W piątek na zamknięciu gracze byli gotowi zapłacić odpowiednio: 2,9080 zł, 4,1420 zł i 2,72 zł. W stosunku do dolara złoty jest najmocniejszy od grudnia 2008 roku. Jeżeli chodzi o euro i franka to ostatni raz taki poziom notowaliśmy w styczniu.

ZOBACZ JAK ZMIENIA SIĘ KURS EURO DO ZŁOTEGO:

ZOBACZ JAK ZMIENIA SIĘ KURS DOLARA DO ZŁOTEGO:

Cieszą się posiadacze kredytów we franku

Osłabiający się dolar powoduje, że złoty zyskuje również do franka szwajcarskiego. To z pewnością cieszy posiadaczy kredytów hipotecznych denominowanych w szwajcarskiej walucie. Oni płacą dzięki temu niższe raty.

ZOBACZ JAK ZMIENIA SIĘ KURS FRANKA DO ZŁOTEGO:


Stany nam pomogą?

Po danych opublikowanych w USA, dolar zaczął ponownie tracić w stosunku do innych walut. Tym samym wpływa to nasz złotego, który umacnia się do amerykańskiej waluty i franka szwajcarskiego. Okazało się, że w lipcu indeks ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, wzrósł do poziomu 48,9 pkt. z 44,8 pkt. w czerwcu. Dane te są lepsze od rynkowego konsensusu, który wynosił 46 pkt.

Również lepsze od prognoz pojawiły się dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. W czerwcu wydatki na inwestycje budowlane wzrosły o 0,3 proc. w relacji miesięcznej, podczas gdy oczekiwano spadku o 0,5 proc.

Dane te pozytywnie wpływają na rynki akcji. Indeks S&P 500 zyskuje już ponad 1 proc.

ZOBACZ JAK ZMIENIA SIĘ KURS DOLARA DO EURO:

wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)