Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Zarabiają na nieszczęściu. UOKiK sprawdza firmy budowlane

3
Podziel się:

Mamy sygnały, że ceny materiałów budowlanych i paliwa w tych regionach mogły wzrosnąć w sposób nieuzasadniony - mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zarabiają na nieszczęściu. UOKiK sprawdza firmy budowlane
(Jarosław Kociszewski/Wirtualna Polska)

UOKiK bada, czy tam, gdzie szalały nawałnice, ceny materiałów budowlanych i paliwa znacząco wzrosły - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Nawałnice, które przeszły w sierpniu przez Pomorze i Kujawy, spowodowały straty liczone w miliardach złotych. Zniszczonych zostało 3,7 tys. budynków i 44,3 tys. hektarów lasu.

Trwa odbudowa domów, popyt na materiały budowlane wzrósł i pojawili się chętni, by na tym zarobić.

Zobacz także: Zobacz także: Nawałnice nad Polską

- Mamy sygnały, że ceny materiałów budowlanych i paliwa w tych regionach mogły wzrosnąć w sposób nieuzasadniony. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające pod kątem zmów cenowych lub nadużywania pozycji dominującej" - mówi "Rzeczpospolitej" Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. "Nie zgadzamy się na wykorzystywanie ludzkiego nieszczęścia - dodał.

UOKiK zbiera informacje z 13 gmin, powiatów i sołectw terenów dotkniętych nawałnicami.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Radek handlow...
6 lat temu
A co to komuna??? Centralna regulacja cen? Jak mam na placu 17 palet cegły i następną dostawę za 2 tygodnie jak zapłacą. To komu mam sprzedać? Chyba temu co więcej zapłaci. Jak ja zapłacę szybciej i wicej to cegielnia wyśle szybciej....więc pocałujcie wy mnie w .......komuna się w Polsce robi. Trzeba otwierać sklepik w GB. Bo tu wolne niedziele, związki zawodowe, mam płacić pracownikowi 12zl na rękę.......co się tu dzieje???
leśny dziadek
6 lat temu
Ale będzie dachów na czarno , zresztą w całej Polsce jest ich 99 procent. Z nie legalnego drewna i na czarno.
frgbth
6 lat temu
gdzie rosnie popyt ...rosna i ceny...