Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska pozycja w sprawie Nord Stream 2 osłabiona. Niemcy dostali nowy argument

Analiza prawna Rady UE okazała się niekorzystną dla przeciwników Nord Stream 2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/nord-stream.com)
Gazociąg Nord Stream 2

"Pozycja negocjacyjna Polski i innych przeciwników gazociągu Nord Stream 2 została poważnie osłabiona" - powiedział korespondentce RMF FM wysoki rangą dyplomata UE.

Przeciwnicy budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream, że morskie odcinki gazociągu biegnącego z Rosji, a więc spoza Unii, uda się objąć dyrektywą unijną i 3. Pakietem energetycznym. Jak wynika z informacji RMF FM, ten argument jednak upada.

Jak uzasadniają analitycy, zastosowanie w takiej sytuacji unijnego prawa naruszałoby prawo międzynarodowe, a konkretnie Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawie morza. - Główną konsekwencją tej analizy prawnej Rady UE będzie to, że teraz trudniej będzie zablokować Nord Stream 2 - powiedział dziennikarce RMF FM – wysoki rangą dyplomata w UE.

Budowa Nord Stream 2. Polska opóźnia projekt

Zyskają na tym zwolennicy budowy, czyli np. Niemcy, którzy wciąż stoją na stanowisku, że budowa drugiego gazociągu ma charakter jedynie komercyjny i nie spowoduje większego uzależnienia Europy od dostaw gazu z Rosji.

Źródło: money.pl

Jak pisaliśmy w money.pl, jest już pierwsza decyzja, która otwiera drogę do budowy kontrowersyjnego gazociągu łączącego Rosję z Niemcami. Urząd Górniczy w Stralsund wyraził zgodę na położenie rur na terenie niemieckich wód terytorialnych.

Tagi: gaz, nord stream 2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2018

S.Niemcy to najbardziej prorosyjski członek UE, czy pakt Ribbentrop-Mołotow ciągle obowiązuje?

05-03-2018

ANAno i co ???? UE jest za Polską ? hahahaha Niemcy bronią swoich interesów... rozwalili Polskie stocznie, kopalnie . POLSKO OBUDŹ SIĘ !!!!!!!

05-03-2018

ZOFIAJAK TAK PATRZĘ NA MAPĘ GACOCIĄGÓW TO CISNĄ MI SIE SŁOWA M.REJA, ŻE "POLAK PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE GŁUPI". MY TAK WSPIERAMY UKRAINĘ, A ONI … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)