Notowania

biznes
24.08.2018 14:27

Rosyjska gazeta o Nord Stream 2: jest po to, by uzależnić Niemcy od Kremla

- Celem budowy Nord Stream 2 nie jest nic innego, jak uzależnienie Niemiec od gazu z Rosji - to nie komentarz z zachodniej prasy, a z wpływowego w Rosji tytułu "Nowaja Gazieta".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Guneev)
Nord Strem 2 krytykują zachodnie media. Teraz nieprzychylny komentarz publikuje tytuł z Rosji

- Cel budowy Nord Stream 2 polega na tym, by przywiązać do siebie Niemcy - pisze znana publicystka Julia Łatynina. Zaznacza, że gazociąg ma mieć znaczenie przede wszystkim geopolityczne, a nie biznesowe.- Niemcy jeszcze bardziej będą zmuszone do liczenia się z Moskwą - pisze komentatorka.

*Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe. Zobacz wideo: *

* *

Dziennikarka pisze, że Kreml dzięki Nord Stream 2 może liczyć na łagodne podejście Niemiec, jeśli Rosja zdecyduje się na przykład " zacząć kolejną rundę wojny hybrydowej na Ukrainie" albo "dokonać kolejnej aneksji, tym razem na przykład Białorusi". Gazeta podkreśla dalej, że już teraz Niemcy są głównym w Europie dystrybutorem gazu z Rosji. Jednak zaznacza, że skończenie kontrowersyjnego gazociągu jeszcze bardziej zakotwiczy kraj w tej roli.

- Budujemy nieopłacalne gazociągi, by mieć możliwość prowadzenia wojen hybrydowych. Prowadzimy wojny hybrydowe po to, by potem uzasadnić chęć budowania nieopłacalnych gazociągów - pisze dalej w dzienniku "Nowaja Gazieta" wpływowa komentatorka.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

Tagi: biznes, nord stream 2, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-08-2018

zcxczego to jeszcze ukraińscy i polscy krzykacze nie wymyślą. Polska miała szanse uczestniczyć w tym projekcie ale odmówiła a teraz żal tylki ściska.

24-08-2018

CZARNOWIDZJakie uzależnienie, jakby możliwość byłaby tańszego gazu, to kraje zachodnie downu by temu już sprowadzały z innych źródeł - Liczą się interesy i jak … Czytaj całość

24-08-2018

TadeuszPolska musi się odciąć od Rosji i Niemiec i zrobić wszystko żeby kupować wszędzie indziej niż u tego tandemu !!! Pakt Mołotow-Ribbentrop ciągle się ma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (44)