Notowania

Nowa praca. W Polsce szukanie zatrudnienia nigdy nie było łatwiejsze

Dwa miesiące – tyle czasu trwa średnio w Polsce poszukiwanie nowej pracy, wynika z badań agencji Randstad. W ostatnim półroczu pracodawcę zmieniło 24 proc. badanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Kawka)
Głównym powodem rotacji wciąż jest wysokość zatrudnienia

Dwa miesiące – tyle czasu trwa średnio w Polsce poszukiwanie nowej pracy, wynika z badań agencji Randstad. W ostatnim półroczu pracodawcę zmieniło 24 proc. badanych.

Co istotne, czas znalezienia nowego pracodawcy jeszcze na początku roku był o dwa tygodnie dłuższy. W dodatku, jak podaje Randstad, ponad połowa respondentów, którzy w ciągu sześciu miesięcy zmieniali pracodawcę, znalazło pracę w ciągu miesiąca.

W kwestii poszukiwania pracy w Polscenie ma równości. Mężczyźni szukają pracy średnio 1,7 miesiąca. Kobiety – 2,3 miesiąca. Najłatwiej znaleźć pracę osobom w wieku 40-49 lat i do 29 lat. Najdłużej, bo aż 2,5 miesiąca, szukają zatrudnienia osoby w wieku 30-39 lat.

*Ekspert o europejskim rynku pracy bazującym na pracownikach z Azji *

Co dziesiąty pracownik deklaruje, że aktywnie szuka zatrudnienia. Natomiast liczba osób, które rozglądają się za ofertami pracy, sięga 45 proc.

Głównym powodem rotacji wciąż jest wysokość zatrudnienia. Jako powód wskazuje je 56 proc. Polaków. Ale do zmiany pracodawcy może także nas skłonić bardziej korzystna forma zatrudnienia (deklaruje tak 37 proc. pracowników). Dla zmieniających pracę ważna jest także możliwość osobistego rozwoju.

Badanie zrealizowana w dniach 3-12 września 2018 r. na próbie 1000 osób w wieku 18-64 lat.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: rynek pracy w polsce, rynek pracy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2018

WafkaBzdura jakich wiele, z moim doświadczeniem wielu chciało mnie przyjąć ale za stawkę pracowników z Lidla ( nie obrażając ciężko pracujących ludzi w … Czytaj całość

08-10-2018

klamstwozostaci niewolnikiem za 1600zl to polskie standarty , sprubuj znalesic prace za ok.2500netto jak jestesi po 50+ i chory

08-10-2018

ArasBrednie, warmińsko-mazurskie , na produkcji chcą tylko z doświadczeniem , na budowę tylko z doświadczeniem jako szalunkowiec zbrojarz, do rozwożenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (61)