Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Nowa praca. W Polsce szukanie zatrudnienia nigdy nie było łatwiejsze

61
Podziel się:

Dwa miesiące – tyle czasu trwa średnio w Polsce poszukiwanie nowej pracy, wynika z badań agencji Randstad. W ostatnim półroczu pracodawcę zmieniło 24 proc. badanych.

Głównym powodem rotacji wciąż jest wysokość zatrudnienia
Głównym powodem rotacji wciąż jest wysokość zatrudnienia (Tomasz Kawka)

Dwa miesiące – tyle czasu trwa średnio w Polsce poszukiwanie nowej pracy, wynika z badań agencji Randstad. W ostatnim półroczu pracodawcę zmieniło 24 proc. badanych.

Co istotne, czas znalezienia nowego pracodawcy jeszcze na początku roku był o dwa tygodnie dłuższy. W dodatku, jak podaje Randstad, ponad połowa respondentów, którzy w ciągu sześciu miesięcy zmieniali pracodawcę, znalazło pracę w ciągu miesiąca.

W kwestii poszukiwania pracy w Polscenie ma równości. Mężczyźni szukają pracy średnio 1,7 miesiąca. Kobiety – 2,3 miesiąca. Najłatwiej znaleźć pracę osobom w wieku 40-49 lat i do 29 lat. Najdłużej, bo aż 2,5 miesiąca, szukają zatrudnienia osoby w wieku 30-39 lat.

Zobacz także: Ekspert o europejskim rynku pracy bazującym na pracownikach z Azji

Co dziesiąty pracownik deklaruje, że aktywnie szuka zatrudnienia. Natomiast liczba osób, które rozglądają się za ofertami pracy, sięga 45 proc.

Głównym powodem rotacji wciąż jest wysokość zatrudnienia. Jako powód wskazuje je 56 proc. Polaków. Ale do zmiany pracodawcy może także nas skłonić bardziej korzystna forma zatrudnienia (deklaruje tak 37 proc. pracowników). Dla zmieniających pracę ważna jest także możliwość osobistego rozwoju.

Badanie zrealizowana w dniach 3-12 września 2018 r. na próbie 1000 osób w wieku 18-64 lat.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

rynek pracy
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
Garniak
4 lata temu
Polecam skorzystać z kreatora SzybkieCV i wtedy ma się 100% szans, że pracodawca chociaż nas dostrzeże wśród dziesiątek innych życiorysów. Wydjae mi się to całkiem rozsądne.
Doświadczenie...
4 lata temu
Jak czytam to wszystko to się zastanawiam gdzie ta cała prawda. Nie dość że brak asertywności to jeszcze gadanie że przeczytasz książkę to znajdziesz pracę godną do realiów życia. Pomyśl realnie co piszesz bo widocznie życie cię nie doswiadczylo. Polecam lektury profesjonalne. 🙂 Powodzenia 👍
Lentia
4 lata temu
Zastanawiałam się, czy poszukać nowej pracy, ale chyba zdecyduję się jednak na większy krok. Od dawna marzę o tym, żeby otworzyć placówkę bankową i może ten rok jest przełomowy? Ktoś z Was wie, jakie warunki muszę spełnić, żeby takie miejsce mogło powstać?
mat1061
4 lata temu
Co za bzdury piszą pytam kto dziś zatrudni osoby 50+w mediach tylko pięknie mówią pracować długo ,tylko pytam kto dziś zatrudni takie osoby .Dziś to stracone pokolenie najpierw pracowali za niskie pobory z obietnicami ,ze kiedyś będą zarabiać więcej i będą leżeć pod palmami . A teraz okazuje się ,że do pracy za starzy i za wolni ,a emeryturę pod palmami jak sobie palmę w biedronce kupią do smarowania na chleb.Jakoś nie napisano ile osób 50+zatrudnienie znajduje.
Klakson
4 lata temu
W Polsce nastaje raczej apartheid pracowniczy polskiego narodu na jego ziemi. Marginalizowanie nas na naszym terenie przez jakas zbieranine z Siczy Zakarpackiej i 3-go swiata. Jak tak dalej, to zamieszkamy w swoim kraju przymusowo w rezerwatach otoczonych wartowniami.
...
Następna strona