Notowania

giełda
11.04.2018 12:34

Nowa prezes Open Finance. Z Credit Agricole do pośrednika finansowego

Open Finance ma nowego prezesa. A właściwie panią prezes. Przychodzi prosto z zarządu Credit Agricole Bank Polska i ma za zadanie dokończyć uzdrawianie spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Open Finance / materiały prasowe)
Joanna Tomicka-Zawora zasiądzie za sterami największego pośrednika finansowego w Polsce

Open Finance ma nowego prezesa. A właściwie panią prezes. Przychodzi prosto z zarządu Credit Agricole Bank Polska i ma za zadanie dokończyć uzdrawianie spółki.

Rada nadzorcza Open Finance podjęła w środę uchwałę o powołaniu od 11 kwietnia na stanowisko prezesa Joanny Tomickiej-Zawory. Powołana została na trzyletnią kadencję, zastępując dotychczasowego prezesa Przemysława Guberowa. Ten wcale nie odchodzi z zarządu, ale pracować będzie na stanowisku wiceprezesa.

Joanna Tomicka-Zawora to "ekspert w bankowości detalicznej, sprzedaży kredytów konsumenckich, rozwiązaniach cyfrowych i nowych technologiach. Menedżer w obszarach consumer finance i kart płatniczych. Lider transformacji dużych struktur korporacyjnych - podał Open Finance.

Zobacz też: Fala podwyżek za usługi bankowe.

Nowa prezes od lipca 2009 do września 2017 roku pełniła funkcję wiceprezesa Credit Agricole Bank Polska. Wcześniej przez prawie cztery lata związana była z Bankiem Millennium jako dyrektor zarządzający w obszarze kart płatniczych, a wcześniej z Citibankiem.

Rada nadzorcza powołała także na stanowisko wiceprezesa dotychczasowego członka zarządu Pawła Komara.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. W ubiegłym roku spółka odnotowała 18,2 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 19,2 mln zł straty rok wcześniej.

- Miniony rok był okresem dalszej transformacji Grupy Open Finance - pisał przy okazji publikacji raportu rocznego Przemysław Guberow, ówczesny prezes. - Jednym z najważniejszych wydarzeń było połączenie spółek Noble Funds TFI S.A. z Open Finance TFI S.A., wskutek czego powstał jeden z liderów rynku w tej branży o bardziej zdywersyfikowanej palecie produktowej i dystrybucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, finanse, bankowość, opf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2018

WojtekBiznesy Czarneckiego idą na dno. Ludziska są trochę mądrzejsi od baranów a pan Leszek zrobił założenia że ciągle będzie golił ludzi jak stado baranów.

12-04-2018

TfuNaganiacze na kredyty franksterskie

27-04-2018

Lord VaderJak Ona jest z Credit Agricole to niczego nie uzdrowi. Coś o tym wiem. Tam jest dobiero bajzel do uzdrowienia, tyle że jest już za późno.

Rozwiń komentarze (3)