Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe inwestycje na lotnisku w Radomiu

2
Podziel się:

Budowa stacji paliw dla małych samolotów to nowa inwestycja, do której szykuje się lotnisko w Radomiu. Pozwolenie na budowę wydał wojewoda mazowiecki. Realizacja przedsięwzięcia ma kosztować kilkaset tysięcy złotych.

Nowe inwestycje na lotnisku w Radomiu
(Rajesh Pamnani/Flickr)
bFeAclEB

Jak powiedział PAP w czwartek rzecznik spółki Port Lotniczy Radom, Kajetan Orzeł możliwość tankowania paliwa to duże udogodnienie dla użytkowników małych prywatnych samolotów, którzy chętnie korzystają z radomskiego lotniska. - Ruch general aviation rozwija się; chcemy uatrakcyjnić swoją ofertę dla tego obszaru działalności lotniczej - zaznaczy Orzeł.

Projekt budowlany zatwierdził wojewoda mazowiecki. Jak poinformowała jego rzeczniczka Ivetta Biały, spółka Port Lotniczy Radom otrzymała zezwolenie na przebudowę części lotniska. ,,Decyzja obejmuje budowę dwóch płyt betonowych, drogi manewrowej, kanalizacji i oświetlenia" - powiedziała Biały.

Spółka Port Lotniczy Radom planuje także inne nowe inwestycje na radomskim lotnisku, m.in. wydłużenie pasa startowego i budowę systemu precyzyjnego lądowania ILS. Wnioski o zezwolenie na budowę, w ramach tzw. specustawy lotniczej, czekają na decyzję wojewody. Według wstępnych szacunków rozbudowa lotniska miałaby kosztować ok. 100 mln zł.

bFeAclED

Obecnie z radomskiego lotniska trzy razy w tygodniu odbywają się loty pasażerskie do Pragi. Jak podkreśla rzecznik - na finiszu są rozmowy z innymi przewoźnikami, w celu uruchomienia dodatkowych połączeń lotniczych w sezonie wiosenno-letnim.

bFeAclFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
44
3 lata temu
A może jednak te 100 mln przeznaczyć na rozbudowę modlina.Nie byłoby racjonalniej?
tedy
3 lata temu
Kurcze, trzeba brać z nich przykład, już szósty rok finiszują. Ale jakie sukcesy ludu pisowego.