Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowelizacja budżetu. Gigantyczne cięcia w resorcie rolnictwa

0
Podziel się:

Resort rolnictwa, w związku z koniecznością nowelizacji ustawy budżetowej na 2013 rok, musi zmniejszyć wydatki o 463,6 mln złotych.

Nowelizacja budżetu. Gigantyczne cięcia w resorcie rolnictwa
(hesa2 - Fotolia.com)

Resort rolnictwa, w związku z koniecznością nowelizacji ustawy budżetowej na 2013 rok, musi zmniejszyć wydatki o 463,6 mln złotych - poinformował podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa wiceminister Kazimierz Plocke.

Wyjaśnił, że oszczędności znaleziono w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

Jeżeli chodzi o ARiMR, zaoszczędzone środki są wynikiem mniejszych dopłat do oprocentowania kredytów dla rolników w związku z obniżeniem stopy redyskonta weksli z 5 do 2,75 proc. Kwota ta wynosi 365,6 mln zł.

ANR uzyskała zaś większe środki z tytułu sprzedaży 2 tys. hektarów ziemi, jak również z tytułu większych przychodów z dzierżaw ziemi z zasobów Skarbu Państwa. Jest to kwota 98 mln złotych.

- _ Jeżeli doda się te dwie kwoty, będzie to 463,6 mln zł i takie pieniądze minister rolnictwa stawia do dyspozycji ministrowi finansów. Oznacza to, że resort i wszystkie jednostki mu podległe nie będą miały obniżonych swoich środków finansowych i będzie można realizować wszystkie zadania wynikające z ustawy budżetowej _ - powiedział Plocke.

Przekazanie tych kwot będzie skutkowało koniecznością zmiany planów finansowych tych agencji.

Kilka dni temu premier Donald Tusk zapowiedział, że ministerstwa będą musiały obciąć swoje wydatki o 8,5-8,6 mld zł, a tegoroczny deficyt budżetowy zostanie zwiększony o 16 mld zł. Poinformował, że rząd przedstawi w sierpniu projekt nowelizacji budżetu na 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/m259514.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kosiniak-kamysz;ciecia;nie;obejma;emerytur;i;walki;z;bezrobociem,216,0,1347544.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Minister ujawnia, kogo nie obejmą cięcia Szef resortu pracy i polityki społecznej, skomentował zapowiedzi premiera o zwiększeniu deficytu budżetowego o 16 miliardów złotych oraz dodatkowych 8,5 miliarda cięć w wydatkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m275909.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzadowi;brakuje;25;mld;zlotych;zabierze;,36,0,1339172.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rządowi brakuje 25 mld złotych. Zabierze... Wiemy, jak rząd będzie ratował budżet państwa. Kolejne sztuczki ministra Jacka Rostowskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m268485.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiemy;juz;komu;rostowski;zabierze;pieniadze,216,0,1347800.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wiemy już, komu Rostowski zabierze pieniądze Największe cięcia dotkną armię, MON potwierdza ich gigantyczną skalę. W resorcie pracy też zacisną pasa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)