Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy abonament. Zapłaci każdy, nawet jeśli nie ma telewizora

6,33 zł - tyle prawdopodobnie będzie wynosić abonament telewizyjny. Zapłaci każdy, nawet jeśli nie ma telewizora. Opłata ma być doliczana do PIT.

Podziel się
Dodaj komentarz

6,33 zł - tyle prawdopodobnie zapłacimy za nowy abonament telewizyjny. Pieniądze wyłoży każdy, nawet jeśli nie ma telewizora. Opłata ma być doliczana do PIT.

Do szczegółów przygotowywanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji propozycji dotarł dziennikarz WP money Sebastian Ogórek. Szczegóły przedstawił w programie #dzieńdobryPolsko.

Dzięki nowej opłacie Telewizja Polska i Polskie Radio będą mogły liczyć na kwotę ok. 2,7 mld zł rocznie. Dzisiaj budżet TVP to około 2 mld zł rocznie.

Nie wiadomo, jak na propozycję zmian zareaguje Mateusz Morawiecki. Minister finansów zapewne miałby z tym problem, bo opłata byłaby de facto nowym podatkiem.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Tagi: tvp, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

mam juz dosc kpinNie mozna placic za cos czego sie niema lub nie korzysta , To jest bezprawne i kazdy bedzie mogl zlozyc pozew o odszkodowanie za nieprawna kradziez … Czytaj całość

31-01-2017

emerytkaNiektórym wydaje się, że PiS obniża abonament, ale się mylą - podwyższa i to dla najuboższych.Zdarza się, że w jednym domostwie mieszka 4 - 6 osób … Czytaj całość

31-01-2017

ZZCzyli rolnicy nie zapłacą wcale (nie rozliczają pitu) Nie zapłacą też nieroby i niepracujące dziecioroby -odbiorcy 500+.

Rozwiń komentarze (644)