Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy prezes LOT. Rafał Milczarski, specjalista od transportu kolejowego

1
Podziel się

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego - poinformowało PAP biuro prasowe polskiego przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta.

Nowy prezes LOT. Rafał Milczarski, specjalista od transportu kolejowego
(Tomasz Urbanek/East News)
bDIVJpLp

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego - poinformowało PAP biuro prasowe polskiego przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta, prawnik LOT.

Kim jest nowy szef LOT? Milczarski ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Kierował funduszem inwestycyjnym Innovum, wcześniejsze lata spędził w transporcie kolejowym. Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL - towarowego przewoźnika kolejowego. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Z kolei nowy członka zarządu ds. operacyjnych Borys Buta z wykształcenia jest prawnikiem. Przez trzy lata był prezesem Air Transport Support, firmy specjalizującej się w obsłudze operacyjnej linii lotniczych. Z LOT-em był już związany w przeszłości, najpierw jako prawnik, następnie jako pełnomocnik zarządu LOT Travel.

bDIVJpLr

RN LOT-u dodała w czwartkowym komunikacie, że postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowego zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Rada powołując nowego prezesa spółki, zdecydowała o odwołaniu Marcina Celejewskiego, który był członkiem zarządu ds. handlowych, a od sierpnia 2015 roku pełnił też obowiązki prezesa LOT (po rezygnacji Sebastiana Mikosza). Odwołano też członka zarządu ds. korporacyjnych Monikę Kiełtykę-Michnę.

Rozmowy z kandydatami trwały od środy. Jak informował PAP polski przewoźnik, na wszystkie trzy stanowiska do rady nadzorczej spółki trafiło ok. 30 zgłoszeń.

W połowie stycznia br. wiceminister skarbu Filip Grzegorczyk informował, że wynik na działalności podstawowej LOT w 2015 roku będzie ujemny i może wynieść ok. 25 mln zł. Według wiceministra zaktualizowany budżet na 2015 rok zakładał dodatni wynik na działalności podstawowej na poziomie 3 mln zł, wobec 126 mln zł przyjętych w pierwotnej wersji planu ekonomiczno-finansowego spółki. Według wstępnych szacunków strata netto PLL LOT w 2015 roku może wynieść 250 mln zł.

bDIVJpLx

Zmiany kadrowe w LOT rozpoczęły się w grudniu u.br. kiedy to rada nadzorcza spółki zdecydowała o odwołaniu dwóch członków zarządu: Ewy Kołowieckiej, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Wcześniej Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków RN LOT.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa, który posiada 99,82 proc. akcji, TFS Silesia - 0,144 proc. akcji oraz pracownicy - 0,036 proc. akcji.

bDIVJpLS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Pozdroprezes
2 lata temu
Kiedy Lot będzie na tyle mocnym operatorem , że załatwi mi przelot do Sydney przez Singapur bez odprawy bagażu w Singapurze. W Singapur Airlines załatwiajà wszystko, od Warszawy do Sydney ! LOT to jest mały kundelek na rynku lotniczym !