Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polacy kupili Obligacje Rodzinne za ponad 3 mln zł

Polacy kupili Obligacje Rodzinne za ponad 3 mln zł

Fot. Piotr Fotek/REPORTER

Jak dotąd Polacy kupili Obligacje Rodzinne za 3 miliony 200 tysięcy złotych. Ten rodzaj obligacji jest dostępny od października dla osób pobierających świadczenia z programu Rodzina 500+.

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów przypomina, że Obligacje Rodzinne są nieco lepiej oprocentowane od standardowych. W pierwszym okresie oszczędzania oprocentowanie obligacji 6-letnich wynosi 2,8 procent, a 12-letnich - 3,2 procent. Paweł Jurek dodaje, że obligacje są atrakcyjną formą oszczędzania, bo ich oprocentowanie przewyższa inflację.

Łącznie w ubiegłym roku Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje detaliczne za ponad 4,6 mld zł. Resort poinformował też, że marcowa oferta obligacji oszczędnościowych pozostanie na poziomie z lutego: od 2,1 procent w skali roku za papiery 2-letnie do 2,7 procent za 10-letnie.

Na pierwszych w tym roku aukcjach w styczniu, Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje skarbowe za 6 mld zł, choć inwestorzy mieli znacznie większy apetyt. Zdaniem ekonomistów wyniki świadczą o tym, że inwestorzy zagraniczni wracają na polski rynek długu. Nie inaczej było na początku lutego, gdy resort finansów bez problemu sprzedał obligacje za 5 mld złotych, choć inwestorzy wyrazili zainteresowanie kupnem papierów za 12,5 mld zł.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Hania
2017-02-28 11:52
Ci na górze nie wiedzą jak się żyje na dole , że wystarczy a nawet nie do pierwszego , ugotuje zupy na cały tydzień a 500+ dam na obligacje , poronione z poplątanym
Asia
2017-02-27 06:22
W jaki sposób głodny ma oszczędzać ?
Zysk będzie oprocentowany ?
Polak
2017-02-27 01:51
Tak robią bogaci ,którzy otrzymują 500 zł . Te wsparcie powinno byc tylko dla biednych ludzi !!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (53)