Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
28.06.2016 16:24

Od nowego roku biuro PGNiG w Londynie

Od stycznia 2017 r. w Londynie zacznie działać biuro PGNiG zajmujące się handlem LNG - poinformowała we wtorek spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

- Podtrzymujemy decyzję o otwarciu w Londynie biura tradingu LNG. Mamy obecnie zarezerwowane 65 proc. mocy Terminala w Świnoujściu. Dzięki temu PGNiG stało się uczestnikiem globalnego rynku LNG. Chcemy jako spółka w pełni z tego korzystać - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak wynika z informacji spółki biuro rozpocznie prace w styczniu 2017 r., a pełną zdolność operacyjną osiągnie do końca pierwszego kwartału 2017 r.

- Będziemy kupować po konkurencyjnych cenach gaz LNG na potrzeby naszej spółki, ale także rozpoczniemy handel na światowych rynkach. Dlatego otwieramy biuro w Londynie, europejskim centrum obrotu tym surowcem - podkreślił wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

Projekt utworzenia biura prowadzony jest operacyjnie przez spółkę zależną PGNiG SA w Niemczech - PGNiG Supply and Trading GmbH. Spółka posiada już stosowne licencje i pozwolenia na prowadzenie obrotu gazem w Wielkiej Brytanii.

W londyńskim biurze pracować będzie początkowo kilku specjalistów z Grupy PGNiG, jak i osób które przyjdą z zewnątrz. Spółka poinformowała, że zespół będzie rozbudowywany w miarę wzrostu skali działalności.

"Zadania biura skoncentrowane będą wokół prowadzenia obrotu LNG w krótkoterminowym i średnioterminowym horyzoncie. Decyzje strategiczne w zakresie portfela LNG oraz zarządzanie kontraktami długoterminowymi pozostaną domeną PGNiG" - podano w komunikacie.

Tagi: pgnig, handel gazem, gaz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2016

x-xW czasie kiedy wszystkie zakupy na Świecie załatwia się przez internet otwierają GNIAZDO w Londynie dla znajomków i cwaniaków z pensja pewnie min. … Czytaj całość

28-07-2016

x-xGaz w Polsce dla gospodarstw domowych powinien być 3 x tańszy !!!!! Złodzieje !!!!!

28-07-2016

x-xPGNiG=złodzieje !

Rozwiń komentarze (3)