Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofe
20.05.2014 18:52

OFE już uciekają za granicę. Ile straci giełda w Warszawie?

Od wprowadzenia w lutym reformy funduszy OFE zmniejszyły zaangażowanie na krajowej giełdzie ze 128 miliardów 100 milionów złotych do około 123 miliardów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Otwarte Fundusze Emerytalne mogą wyprowadzić z warszawskiej giełdy 8 miliardów złotych - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak czytamy w gazecie, OFE sprzedają akcje w Warszawie i kupują papiery notowane na innych rynkach. Od wprowadzenia w lutym reformy funduszy zmniejszyły one zaangażowanie na krajowej giełdzie ze 128 miliardów 100 milionów złotych do około 123 miliardów. Wartość ich zagranicznych portfeli wzrosła z 5 miliardów 800 milionów do 7 miliardów.

W tym roku OFE mogą zainwestować za granicą 10 procent aktywów, których wartość wynosi obecnie około 150 miliardów złotych. Taką możliwość dała im zmiana ustawy regulująca działalność funduszy. To, że będą kupowały więcej papierów za granicą, jest niemal pewne - przyznają to w nieoficjalnych rozmowach sami szefowie OFE - pisze dziennik.
_ _

_ - Na mało płynnym rynku, jakim stanie się polska giełda, szybka korzystna sprzedaż akcji, żeby pozyskać gotówkę w razie potrzeby, mogłaby być utrudniona. OFE będą uciekać przed tym, co się będzie działo u nas w kraju _ - wyjaśnia jeden z rozmówców _ Dziennika Gazety Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ofe, ofe czy zus, giełda, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz