Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ofensywa na polskich lotniskach. Zobacz nowe połączenia z naszego kraju

Ofensywa na polskich lotniskach. Zobacz nowe połączenia z naszego kraju

Fot. Hildegarda Cjujstek/REPORTER

Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale też pojawienia się nowych przewoźników - pisze "Rzeczpospolita".

W pierwszym kwartale średnie wypełnienie samolotów jednego z nowych połączeń LOT - do Tokio - zbliża się do 80 proc., a zima to najtrudniejszy sezon w lotnictwie na naszej półkuli.

Od kwietnia sprzedaż rośnie, bo w okolicach Tokio zaczyna się sezon kwitnienia wiśni, jedna z największych atrakcji turystycznych w Japonii. Połączenie Lotnisko Chopina - Tokio Narita zostało uznane za najważniejsze wydarzenie na rynku lotniczym przez brytyjski "Airline Network News and Analysis News".

LOT po restrukturyzacyjnej przerwie wznowił lub otworzył także połączenia do Barcelony, Kiszyniowa, Duesseldorfu, Zagrzebia, Zurychu, Belgradu i Erywania. W lecie dojdą kolejne zagraniczne lotniska - informuje "Rzeczpospolita".

Około 100 nowych połączeń przybędzie łącznie w tym roku na polskich lotniskach. W lecie z Warszawy i Katowic do Salonik i Heraklionu będzie latała grecka linia Ellinair.

W sezonie letnim warszawskie lotnisko zamierza testować przez niespełna trzy miesiące Air Canada Rouge, który konkurując z LOT na trasie Warszawa - Toronto chce latać trzy razy w tygodniu. Cztery nowe połączenia linii regularnych zyska w tym roku krakowskie lotnisko Balice - do Paryża, Kopenhagi, Amsterdamu i Londynu.

Zobacz też: Z Warszawy do Dubaju będą latać nowocześniejsze samoloty

 

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Tonny 53
83.9.110.* 2016-01-31 17:59
A kiedy będzie połaczenie Warszawa- Floryda??????????
Bez znaczenia jaki port lotniczy na Florydzie!!!!!!!!
Przecież zlikwidowano{sprzedano} Połaczenie W-wa Newark!!!!
ws660
83.7.237.* 2016-01-31 14:17
Balice i Modlin to najmniej przyjazne pasażerom lotniska w Polsce a system opłat za WJAZD na parking w Pyrzowicach to Trzeci Świat - skur.syństwo do p[otęgi.
Małykolekc
89.64.159.* 2016-01-30 09:51
No fajnie tylko kasy coraz mniej dopóki nie odciążą nas z podatków i opłat i rządy i UE przestanie dusić Polską gospodarkę.
Zobacz więcej komentarzy (33)