Notowania

wiadomości
30.08.2017 14:32

Fabryka Opla w Gliwicach znów produkuje. Po tygodniowej przerwie

Po tygodniowej przerwie wynikającej z awarii technicznej w fabryce Opla w Gliwicach wznowiono produkcję. Pracownicy w tym czasie mieli dni wolne, ale będą musieli te dni odpracowywać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LESZEK ZYCH/REPORTER)
Awaria w gliwickiej fabryce trwała tydzień

- Zakładamy, że szybko będziemy w stanie nadrobić zaległości; sukcesywnie i zgodnie z planem będziemy dalej realizować nasze zadania produkcyjne - dyrektor ds. PR w Oplu Wojciech Osoś.

Do awarii doszło 23 sierpnia. Na wydziale tłoczni gliwickiego zakładu doszło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras. W związku z awarią produkcja w zakładzie została wstrzymana.

Zobacz też: Czy warto tankować paliwo wyższej klasy?

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, dziś (od drugiej zmiany, czyli godz. 14) produkcja została wznowiona - powiedział.

W związku z tygodniową awarią pracownicy mieli te dni wolne; będą je odrabiać "zgodnie z przyjętym harmonogramem".

Gliwicki zakład wyprodukował w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 200 tys. samochodów; w tym roku zakłada produkcję na podobnym poziomie. Głównym modelem fabryki jest Opel Astra piątej generacji.

Od 1 sierpnia Opel należy do francuskiej Grupy PSA - właściciela marek Peugeot, Citroen i DS. Jak informowano wówczas, francuski koncern motoryzacyjny PSA sfinalizował przejęcie Opla i Vauxhalla od General Motors za 1,3 mld euro. Tym samym powstał drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2017

JanZdjęcie sprzed kilku lat pokazuje model Zafiry B która nie jest już produkowane w Gliwicach od 2010 roku.

30-08-2017

BekohleCzy mikron podniesie też płace w Gliwicach do tych z francuskich fabryk bo polskim kierowcom chce z Niemcami je podnieść ? Ileż empatii .

30-08-2017

Clara VeritasA czy to wina pracowników że maszyna stanęła ?

Rozwiń komentarze (6)