Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pacjenci onkologiczni apelują do ministra

0
Podziel się:

Pacjenci onkologiczni apelują do ministra zdrowia, aby nie uległ naciskowi lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego.

Pacjenci onkologiczni apelują do ministra
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Liderzy Federacji skupiającej lekarzy rodzinnych oświadczyli w ubiegłym tygodniu, że nie podpiszą umów na proponowanych warunkach. Zdaniem organizacji pacjentów, w tej sytuacji zagrożony jest pakiet onkologiczny, który wchodzi w życie 1 stycznia.

W resorcie zdrowia trwają negocjacje z lekarzami rodzinnymi. Apel został wręczony przed rozmowami - poinformował Szymon Chrostowski z Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Ma on nadzieję, że obie strony dojdą po porozumienia i gabinety lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej będą otwarte po Nowym Roku. Liderzy Porozumienia Zielonogórskiego mają wiele postulatów, domagają się między innymi większych pieniędzy. Według dotychczasowych informacji, lekarze Federacji sprawują opiekę nad jedną trzecią pacjentów w kraju.

Minister zdrowia spotyka się dziś ze wszystkimi organizacjami lekarzy jednocześnie. Dotychczas rozmowy były prowadzone oddzielnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz: Musimy być przygotowani _ - Oczekuję merytorycznej pracy, a nie wypowiedzi, które wprowadzają histerię - _ powiedział minister zdrowia.
"Pakiet onkologiczny będzie sukcesem" Wbrew zapewnieniom wiceministra zdrowia, Porozumienie Zielonogórskie nie godzi się na zmiany. Po 1 stycznia może zabraknąć lekarzy.
Konflikt lekarzy z resortem zdrowia. Poszło o... Wczoraj, po spotkaniu w ministerstwie, medycy oświadczyli, że nie podpiszą kontraktów na przyszły rok, bo proponowane warunki są nie do przyjęcia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)