Notowania

papież franciszek
18.12.2014 11:53

Papież o decyzji USA i Kuby. "Dwa narody zrobiły krok ku zbliżeniu"

- Zobaczyliśmy, że dwa narody, które były od siebie oddalone od tylu lat, wczoraj zrobiły krok ku zbliżeniu. Uczyniono ten postęp dzięki ambasadorom, dzięki dyplomacji - dodał Franciszek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek wyraził osobiście zadowolenie z historycznej decyzji Stanów Zjednoczonych i Kuby o normalizacji stosunków i zbliżeniu obu narodów. Do wydarzenia tego papież nawiązał w czwartek podczas spotkania z 13 ambasadorami z rożnych krajów.

Przyjmując grupę dyplomatów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej Franciszek powiedział: _ Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zobaczyliśmy, że dwa narody, które były od siebie oddalone od tylu lat, wczoraj zrobiły krok ku zbliżeniu _. _ Uczyniono ten postęp dzięki ambasadorom, dzięki dyplomacji _ - dodał papież.

Wczoraj w swych przemówieniach prezydent USA Barack Obama i przywódca Kuby Raul Castro podziękowali papieżowi za jego wkład w rozmowy, które doprowadziły do przełomu w dwustronnych relacjach.

Watykański Sekretariat Stanu poinformował w środowej nocie, że w minionych miesiącach Franciszek napisał listy do Raula Castro i Baracka Obamy, by _ zachęcić ich do rozwiązania kwestii humanitarnych leżących we wspólnym interesie _, po to by - jak dodano - zapoczątkować nową fazę we wzajemnych relacjach.

Ponadto Stolica Apostolska ujawniła, że w październiku gościła u siebie delegacje USA i Kuby i przedstawiła im propozycję swego pośrednictwa, by przyczynić się do konstruktywnego dialogu między nimi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: papież franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz