Notowania

Paraliż w sądach. W panice ściągają kadrę - płacą 500 zł za dzień

Co najmniej 109 sądów w całej Polsce nie funkcjonuje. Powodem "Prawnicza grypa", czyli protest pracowników z użyciem zwolnień lekarskich. Niektóre sądy z determinacją szukają chętnych do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Zatycki/FORUM)

500 zł za dzień protokołowania w Sądzie Rejonowym w Lęborku, do tego samochód służbowy z kierowcą, który dowiezie chętnego do pracy. Mail z taką propozycją dla pracowników administracyjnych słupskich wydziałów Sądu Rejonowego trafił do wszystkich wydziałów – informuje "Gazeta Wyborcza”.

W Lęborku połowa kadry protestuje przebywając na zwolnieniach lekarskich. W sumie nie pracują 22 osoby. Sytuacja jest trudna. Jeszcze gorzej jest w Tczewie, gdzie doszło do całkowitego paraliżu pracy. Z informacji ”Dziennika Bałtyckiego” wynika, że na L4 przeszło 90 proc. pracowników.

”Prawnicza grypa”, czyli protest pracowników z użyciem zwolnień lekarskich, opanowuje całą Polskę. Jak wskazuje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Ad Rem”, policzył, że praca sparaliżowana jest w co najmniej 109 sądach w kraju – podaje dziennik. Zdaniem przedstawicieli Związku, może być ich jeszcze więcej. Jak szacują, protesty mogą odbywać się w nawet 200 sądach.

Sądy pracy są zasypane wnioskami:

Na zwolnieniu są asystenci sędziów, protokolanci i pracownicy sekretariatów. Ci, którzy stawiają się do pracy, wykorzystuję przerwę 15-minutową, aby manifestować przed gmachami sądów. Protest trwa do 21 grudnia – podaje dziennik. Pracownicy sądów walczą o wyższe pensje, a solidaryzują się z nimi pracownicy prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: protesty, sądy, praca, protest, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

to jaJak to jest, że lekarze dają zwolnienia lekarskie wszystkim pracownikom sądów. Przecież, żeby lekarz wystawił zwolnienie musi mieć do tego … Czytaj całość

14-12-2018

dziadekNadzwyczajna kasta 2.

14-12-2018

Ten z 2 sortuNIE MOZNA POMIJAC LUDZI PRACUJACYCH W SADACH, GDYZ IM TEZ NALEZY SIE GODNE WYNAGRODZENIE A NIE JALMUZNA I TYLE

Rozwiń komentarze (874)