Notowania

Abonament rtv. Sejm zajmie się projektem na kolejnym posiedzeniu

Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy abonamentowej najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu. Chciałbym, aby ustawa wyszła z parlamentu do końca czerwca - zapowiada wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(© manaemedia - Fotolia)

W środę rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy abonamentowej, którego celem jest poprawa skuteczności poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest między 7 a 9 czerwca.

- Minister kultury i dziedzictwa narodowego bardzo liczy, że projekt ten zostanie włączony do prac najbliższego posiedzenia Sejmu - powiedział w piątek Lewandowski, który jest odpowiedzialny za ten projekt w Ministerstwie Kultury. Wiceminister zaznaczył, że decyzja w tej sprawie zależy od marszałka Sejmu.

- Mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się choć pierwsze czytanie tego projektu i że prace w parlamencie nie potrwają długo - stwierdził. - Chciałbym, aby ustawa wyszła z parlamentu do końca czerwca. Myślę, że jest to możliwe - dodał.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy poprawienie poboru opłat abonamentowych ma być możliwe dzięki włączeniu operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych do procesu rejestracji odbiorników i identyfikacji ich użytkowników. Zgłoszenia te będą przekazywać Poczcie Polskiej, co spowoduje, że osoby zawierające umowę o dostarczanie telewizji płatnej nie będą musiały osobno dokonywać rejestracji odbiornika.

Projekt zakłada, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów w celu ustalenia obowiązku zarejestrowania przez nich odbiornika.

Według informacji KRRiT na koniec 2016 r. z uiszczaniem opłat abonamentowych zalegało ponad 2 mln gospodarstw domowych, w których były zarejestrowane odbiorniki radiowe lub telewizyjne. Kwota zaległości za ostatnie pięć lat, w stosunku do których możliwa byłaby egzekucja, przekraczała 3 mld zł.

Rafał Białkowski

Tagi: Paweł Lewandowski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2017

nieKŁAMSTWOKto nie płaci ABONAMENTU jest paskudnym ZŁODZIEJEM !!

26-05-2017

ezaPłacić aby oglądac stare filmy i kłamliwe wiadomości.Proszę zakodować sygnały telewizji publicznej a kto będzie chciał to wykupi tak jak polsat czy … Czytaj całość

26-05-2017

JanekAbonament płace polsatowi niech podzieli się tvp i nam zapłaci za oglądanie badziewnych reklam

Rozwiń komentarze (15)

Wybrane dla Ciebie