Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie podwykonawców Geofizyki Kraków w Pakistanie. PGNiG zabiera głos

11
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo potwierdziło w niedzielę, że w Pakistanie porwano grupę lokalnych podwykonawców pracujących tam na miejscu dla spółki Geofizyka Kraków. Wśród porwanych nie ma Polaków - poinformowało PGNiG, do którego należy krakowska spółka.

Porwanie podwykonawców Geofizyki Kraków w Pakistanie. PGNiG zabiera głos
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

"W związku z informacjami na temat wydarzeń, jakie w dniu 26.11.2016 r. miały miejsce Pakistanie, potwierdzamy, że doszło do porwania grupy lokalnych podwykonawców pracujących na miejscu dla spółki Geofizyka Kraków SA. Wśród porwanych nie ma Polaków. Nowe informacje na ten temat będziemy publikować w miarę napływania kolejnych wiadomości z Pakistanu" - poinformowało PGNiG w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Taki sam komunikat widnieje na stronie internetowej spółki Geofizyka Kraków.

O tym, że wśród porwanych w Pakistanie pracowników Geofizyki Kraków nie ma polskich obywateli, poinformowała kilka godzin wcześniej w niedzielę na twitterze rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Joanna Wajda. Jak dodała, polska placówka w Pakistanie monitoruje sprawę na bieżąco.

W niedzielę rano agencja Reutera poinformowała, że sześciu pakistańskich pracowników polskiej firmy Geofizyka Kraków zostało uprowadzonych na północnym zachodzie Pakistanu.

Do porwania doszło w sobotę po południu. Mężczyźni zostali wyciągnięci z samochodów na drodze niedaleko miasta Drazinda, około 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan - poinformowało dwóch przedstawicieli pakistańskiego wojska, zastrzegając anonimowość.

Na razie nikt nie przyznał się do porwania. W przeszłości bojownicy z ekstremistycznej grupy pakistańskich talibów porywali ludzi dla okupu lub aby wymusić uwolnienie z więzień swych towarzyszy.

We wrześniu 2008 roku Piotr Stańczyk, polski inżynier pracujący dla Geofizyki Kraków, został porwany przez pakistańskich talibów niedaleko miasta Atak w północnym Pakistanie, a kilka miesięcy później ekstremiści dokonali jego dekapitacji

Geofizyka Kraków należy do Grupy PGNiG. Przez 60 lat oferowała usługi sejsmiczne i pomiary otworowe, zajmowała się poszukiwaniami m.in. gazu ziemnego i ropy naftowej. 1 sierpnia 2016 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o rozwiązaniu spółki Geofizyka Kraków SA., została ona postawiona w stan likwidacji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
POlak
6 lat temu
a dzwonili z pod numeru z Żoliborza!!!! to na pewno ten głupi faszystowski kurdupel! teraz już hu.. mamy i jaja urywamy! a podobno dudę matoła tam wysyłali za negocjatora chcieli to jest ukartowane!!!!! sukces naszego faszystowskiego rządu!
m
6 lat temu
[QUOTE] We wrześniu 2008 roku Piotr Stańczyk, [/QUOTE] Prawidłowe nazwisko brzmi Piotr Stańczak.
Piotruś
6 lat temu
Czy był ktoś z Olsztyna ?
rset
6 lat temu
pewnie pakole same zwiały i chca wziasc za siebie okup
Wiertnik
6 lat temu
Niech PGNiG skomentuje też zwolnienia w swojej spółce Exalo Drilling a szczególnie to jakich pracowników zwolniono a jakie "orły" zostały