Notowania

giełda
27.07.2016 07:51

PGNiG szacuje ponad 100 mln zł straty w drugim kwartale

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje skonsolidowaną stratę netto na poziomie 0,12 mld zł w II kwartale 2016 roku, podała spółka. Spółka szacuje również, że w tym okresie zysk operacyjny EBITDA wyniósł 0,74 mld zł przy szacowanych skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży w wysokości 6,37 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Spółka podała również, że wyłączając odpisy, zysk netto grupy PGNiG wyniósł 0,56 mld zł, zysk EBITDA 1,41 mld zł przy 6,37 mld zł przychodów ze sprzedaży w II kw. 2016 r.

"Jednocześnie zarząd PGNiG informuje, że szacowany skonsolidowany wynik operacyjny EBITDA w I półroczu 2016 roku wynosi ok. 3,13 mld zł przy szacowanych skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży w wysokości 17,35 mld zł" - czytamy w komunikacie.

PGNiG podało również, że przedstawione szacunki zostały dokonane na podstawie dostępnych zarządowi wstępnych danych dotyczących zrealizowanych wyników za okres styczeń-czerwiec 2016 roku przez spółkę i jej jednostki zależne.

Wyniki skonsolidowane nie zostały poddane jeszcze weryfikacji przez biegłego rewidenta i będą podlegać takiej weryfikacji zgodnie z przepisami prawa.

- Powyższe szacunki przychodów oraz wyniku operacyjnego będą monitorowane na bieżąco do czasu publikacji raportu okresowego za I półrocze 2016 w dniu 12 sierpnia 2016 roku - czytamy także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

AlpaczNo, no, a takie mialy byc obnizki dla klientow, a tu patrzcie zaczyna sie sypac. Ciekawe kim sa zarzadcy?

27-07-2016

ZirytowanyGdyby ten super szybki internet był na wioskach to klientów byłoby dużo więcej, a nie w największych miastach gdzie użytkownik ma do wyboru do koloru. … Czytaj całość

27-07-2016

nc+teraz biegły z wielkiej piątki i wynik wiarygodny jak rata we frankach

Rozwiń komentarze (8)