Notowania

pgn
07.12.2015 16:30

PGNiG zaczął odwierty w Niemczech. Szuka ropy

PGNiG rozpoczęło prace wiertnicze we wschodnich Niemczech. Do połowy przyszłego roku chce na to wydać ponad 10 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/SIPA PRESS)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace wiertnicze w Markische Heide-1 we wschodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek spółka. Polski potentat szuka tam ropy. Do połowy przyszłego roku PGNiG chce na to wydać ponad 10 mln euro.

Wiercenie potrwa do drugiej połowy stycznia 2016, a planowana głębokość otworu to ok. 2800 m.

"Prace prowadzone są na podstawie podpisanej w sierpniu br. umowy z firmą Central European Petroleum GmbH (CEP) dotyczącej współpracy na wydzielonej części koncesji Lubben we wschodnich Niemczech w landzie Brandenburgia. Celem wspólnych operacji jest poszukiwanie, rozpoznawanie oraz wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego" - napisała spółka w komunikacie.

Do połowy przyszłego roku PGNiG chce na to wydać ponad 10 mln euro.

PGNiG objęło 36 proc. udziałów w przyszłych przychodach z potencjalnej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego. Partnerami na wydzielonym obszarze Lubben SW są CEP (39 proc.) i austriacka firma RohĂśl-Aufsuchungs Aktiengesellschaft RAG (25 proc.). Operatorem projektu jest firma CEP.

"PGNiG pokryje część kosztów wierceń poszukiwawczych oraz zwróci część kosztów z dotychczas poniesionych na koncesji przez firmę Central European Petroleum GmbH. Wstępnie planowane jest odwiercenie dwóch otworów" - napisano w komunikacie.

Jak podała spółka, wydzielona część koncesji Lubben SW ma powierzchnię 414 km kw.

Akcje spółki rosły dzisiaj nawet ponad 5 proc., by na pół godziny przed zamknięciem sesji zyskiwać niecałe 4 proc.

Notowania dzienne akcji PGNiG

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz