Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
14.11.2014 16:15

Piechociński oskarża TVP. "To manipulacja"

Janusz Piechociński jest oburzony publikacją sondażu i domaga się od prezesa Telewizji Polskiej wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które zleciły badanie i je upowszechniły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

Telewizja Polska, publikując dzisiejszy sondaż poparcia dla partii politycznych, dopuściła się niegodnej i niezwykle szkodliwej manipulacji. Tego zdania jest wicepremier Janusz Piechociński, który zapowiada złożenie wniosków do PKW i prokuratury w tej sprawie.

Jak mówi prezes PSL, w sondażu zapytano _ na kogo zagłosowałbyś, gdyby w niedzielę odbywały się wybory parlamentarne? _. Tymczasem pojutrze będziemy wybierać samorządowców. Wicepremier zastanawia się, co TVP chciała osiągnąć, publikując to badanie. _ Jaki sens był w zamówieniu sondażu i ogłoszeniu go dzisiaj (...) gdzie z pełną premedytacją przekreśla się dorobek komitetów apartyjnych, obywatelskich, tych, które do parlamentu nie startują. Czy chodziło o to, by zasygnalizować wyborcom, kto ma a kto nie ma szans w tych ostatnich dniach? _ - pyta.

Janusz Piechociński jest oburzony publikacją sondażu i domaga się od prezesa Telewizji Polskiej wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które zleciły badanie i je upowszechniły. Oczekuje też, że głos w tej sprawie zabierze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Janusz Piechociński zapowiada również, że skieruje wnioski do prokuratury i Państwowej Komisji Wyborczej o _ ściganie tych, którzy szkodą demokracji _.

Prezes PSL tłumaczy, że jako obywatel zatroskany o jakość polskiego życia publicznego, nie mógł inaczej zareagować w tej sytuacji. Odpowiedzi Telewizji Polskiej na razie nie znamy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory samorządowe 2014, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz