Notowania

PKN Orlen uruchomi w Warszawie stację CPN. Reakcja na próby przejęcia praw do logotypu

Pojawiały się próby przejęcia praw do logo CPN, wobec czego PKN Orlen, chcąc zabezpieczyć część swojej historii, zdecydował o zmianie logo stacji na warszawskiej Pradze i prowadzenie jej właśnie pod historyczną marką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuć/Reporter)
Opuszczona stacja CPN w Raciborzu w 2004 roku.

PKN Orlen chce jesienią uruchomić stację paliwową pod szyldem CPN na warszawskiej Pradze. W ten sposób spółka chce zabezpieczyć swoje prawa do tego logotypu.

Z informacji agencji ISBnews wynika, że stacja zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w październiku. Już wrześniu zeszłego roku agencja informowała, że PKN Orlen planuje reaktywację marki CPN.

Według ISBnews pojawiały się próby przejęcia praw do logo CPN, wobec czego PKN Orlen, chcąc zabezpieczyć część swojej historii, zdecydował o zmianie logo stacji na warszawskiej Pradze i prowadzenie jej właśnie pod historyczną marką.

Wideo: na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Autorem logo CPN jest Ryszard Bojar. Wraz ze Stefanem Solikiem i Jerzym Słowikowskim opracował on w latach 60. XX wieku cały system identyfikacji wizualnej CPN. Bojar zaprojektował też system informacji pasażerskiej w warszawskim metrze, który dopiero teraz, po otwarciu drugiej linii, zastępowany jest nowymi oznaczeniami.

CPN w czasach swojej świetności miał ponad 1400 stacji paliw i prawie 600 cystern do transportu paliw.

W 2000 r. marka CPN została zastąpiona przez markę Orlen. W maju 1998 r. rząd zdecydował o utworzeniu narodowego koncernu naftowego z połączenia Centrali Produktów Naftowych CPN S.A. i Petrochemii Płock S.A. Polski Koncern Naftowy S.A. został formalnie utworzony 7 września 1999 roku, natomiast 3 kwietnia 2000 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie podjęło uchwałę o przyjęciu przez Polski Koncern Naftowy S.A. nazwy handlowej Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2018

wyborcaLUDZIE NIE TANKUJCIE NA ORL.ENIE !! PODWYZKI KTORE OBSERWUJEMY NA STACJACH A KTORYCH MIALO NIE BYC TO SKANDAL !! ORL.EN NOTUJE ROKORDOWE ZYSKI W … Czytaj całość

14-08-2018

zenJedno jest pewne, że to logo CPN to plastyczny i intelektualny majstersztyk.

14-08-2018

obywatel gorszego sortuA kartki na paliwo kiedy będą ?

Rozwiń komentarze (51)