Notowania

PLL LOT może przejąć Croatia Airlines. Rozmowy z chorwackim rządem

Czy polski przewoźnik "weźmie pod skrzydła" bazę nad Adriatykiem?

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras. LOT)

Rząd Chorwacji zaprosił LOT do rozmów na temat przejęcia części bądź całości linii Croatia Airlines – ujawnia "Rzeczpospolita". Spotkanie miałoby się odbyć jeszcze latem.

Niewielki chorwacki przewoźnik szuka pieniędzy. Z działalności operacyjnej ma straty. Stąd propozycje dla PLL LOT, która zapas gotówki ma – pisze "Rzeczpospolita". Czy polski przewoźnik "weźmie pod skrzydła" bazę nad Adriatykiem?

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł dziennik, spotkanie między stroną polską a chorwacką miałoby się odbyć jeszcze latem.

Croatia Airlines posiada flotę złożoną z 12 samolotów, lata na 39 lotnisk,a w 2017 roku przewiózł 2,1 mln pasażerów. Zatrudnia 900 pracowników. Głównie lata do Europy Zachodniej, ale posiada też połączenia z Bukaresztem, Pragą i Sankt Petersburgiem.

Jak zauważa "Rz”, LOT ma już za sobą przejęcie estońskich linii Nordica. Nieoficjalnie wiadomo, że odbyły się również rozmowy ze słoweńską Adrią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, pll lot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

kxSkoro jest tak świetnie, wspaniale, LOT przynosi zyski, to dlaczego nie publikuje swoich sprawozdań finansowych? Czego się obawia? Prawdy?

11-07-2018

PiterTo ta sama firma co według pewnego śmiesznego ekonomisty "nie ma powodu żeby była polska" ?

11-07-2018

ryza palanioewiele zabraklo zeby dzieki Tuskowi i Amber Gold byla LOThansa

Rozwiń komentarze (18)