Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.10.2015 07:38

PO przegrywa rząd po 8 latach. Straciła w każdej grupie wiekowej

Po ośmiu latach Platforma Obywatelska przegrywa wybory parlamentarne. Z sondażowych wyników wyborów wynika, że straciła w każdej grupie wiekowej. "Będziemy stać na straży wzrostu gospodarczego i neutralności światopoglądowej" - deklarowała premier Ewa Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(M. Śmiarowski/KPRM)

Po ośmiu latach Platforma Obywatelska przegrywa wybory parlamentarne. Z sondażowych wyników wyborów wynika, że straciła w każdej grupie wiekowej. - Będziemy stać na straży wzrostu gospodarczego i neutralności światopoglądowej - deklarowała premier Ewa Kopacz.

PO uzyskała w niedzielnych wyborach parlamentarnych 23,6 proc. głosów - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News. Przełoży się to na 137 mandatów poselskich. Wybory zwyciężyło PiS z poparciem 37,7 proc. wyborców. Partia ta zdobyła prawdopodobnie 232 mandaty w Sejmie i będzie mogła samodzielnie sformować rząd.

Trzeci wynik - 8,7 proc. - osiągnął ruch Kukiz'15, który będzie miał 42 posłów. Do Sejmu wejdzie też Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 7,7 proc. (30 posłów) i PSL - 5,2 proc. (18 posłów).

Tuż pod progiem wyborczym dla komitetów koalicyjnych (8 proc.) jest Zjednoczona Lewica, która uzyskała 7,5 proc. Poniżej 5-proc. progu dla partii znalazły się partia KORWiN (4,9 proc.) i Partia Razem (3,9 proc.).

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz