Notowania

poczta polska
18.04.2017 12:28

Poczta Polska nie wejdzie na giełdę, ale za to da podwyżki pracownikom

Strategia Poczty Polskiej na lata 2017-2021 nie przewiduje podwyżek cen usług w tym roku. Władze spółki porzuciły też plany o upublicznieniu spółki na przykład na giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Gaczynski/East News)

Strategia Poczty Polskiej na lata 2017-2021 nie przewiduje podwyżek cen usług w tym roku. Władze spółki porzuciły też plany o wejścia spółki na warszawską giełdę. Poczta Polska ma w 100 procentach pozostać spółką Skarbu Państwa - wynika z prezentacji strategii ogłoszonej we wtorek przez Pocztę.

Strategia firmy zakłada zwiększenie przychodów z ponad 5 miliardów złotych w 2015 roku do blisko 7 miliardów w 2021 roku. Nakłady na inwestycje związane z logistyką, informatyzacją i siecią placówek mają sięgnąć 400 miliardów rocznie.

Wśród głównych założeń nowej strategii Poczty Polskiej, są także: większa współpraca z państwem, wzrost wynagrodzeń dla pracowników oraz nakładów na nowe technologie.

Jednym z elementów nowego planu jest poprawa warunków pracy - wyjaśnia prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. - Zysk z firmy powinien być inwestowany. A najważniejsza jest inwestycja w kapitał ludzki. Musimy podnieść wynagrodzenia. To, co uda nam się zarobić, powinniśmy przeznaczać na zwiększanie poziomu wynagrodzeń. Drugim ważnym elementem są inwestycje w infrastrukturę pocztową. To zakup nowych urządzeń i systemów informatycznych - powiedział Przemysław Sypniewski.

Wraca premia

W poprzednią sobotę kilkuset pracowników Poczty Polskiej protestowało w Warszawie. Chcieli między innymi podwyżek pensji i poprawy warunków pracy. Wiceminister infrastruktury i budownictwa - Kazimierz Smoliński apelował do pocztowców o cierpliwość.

- Wieloletnie zaniedbania nie pozwalają w ciągu jednego roku tego nadrobić. Na to potrzeba kilku lat. Dlatego też apelujemy do pracowników o cierpliwość. Podwyżki będą w tym roku, wiem, że wraca też premia, która przez ostatnie miesiące nie była wypłacana - dodał wiceminister Smoliński.

Bank Pocztowy nie wejdzie na GPW

Poczta Polska nie widzi ponadto potrzeby wprowadzenia Banku Pocztowego na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w okresie obowiązywania nowej strategii Poczty do 2021 r.

- Dzisiaj nie ma takiej potrzeby. Bank Pocztowy jest najważniejszą spółką grupy Poczty Polskiej i chcemy, by świadczył usługi komplementarne wobec innych spółek - powiedział prezes Przemysław Sypniewski..

Dodał, że zarząd Poczty dostrzega konieczność dokapitalizowania Banku Pocztowego i ma plan pozyskania kapitału.

- Zarząd Banku Pocztowego przedstawi niedługo strategię. Ona będzie to uwzględniała - powiedział prezes.

Tagi: poczta polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2017

HelaI pomyśleć że za poprzedniego rządu musiałam odbierać pocztę w mięsnym. Dobrze że poczta Polska odżyła i nowy rząd zmienił te absurdalne przepisy. … Czytaj całość

18-04-2017

TROJA ja czekam od 10 dni na list wysłany priorytetem. Sukcesów zycze.

18-04-2017

sddzcO jaka szkoda taki skansen to by pewnie poszedł jak ciepłe bułki. Ci tęskniący za komuną by wykupili w "try miga". Ponad 25 lat od upadku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)