Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzali podatek akcyzowy. Skarb Państwa stracił 35 mln zł

3
Podziel się:

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Polski oraz poza granicami kraju przedstawiono dziewięciu osobom; jednej z nich zarzucono także założenie grupy i kierowanie nią.

Wyłudzali podatek akcyzowy. Skarb Państwa stracił 35 mln zł
(LUKASZ SOLSKI/East News)

Dziewięć osób zajmujących się wyłudzeniami podatku akcyzowego, podatku VAT i opłaty paliwowej usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Skarb Państwa miał stracić z tego powodu co najmniej 35 mln zł.

Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Polski oraz poza granicami kraju przedstawiono dziewięciu osobom; jednej z nich zarzucono także założenie grupy i kierowanie nią - poinformowała w środę Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Grupa kupowała olej napędowy i estry, a następnie wytwarzała produkt, mający służyć do czyszczenia instalacji paliwowych i zwolniony od podatku akcyzowego, który był faktycznie olejem napędowym; i sprzedawała go w kraju - ustalili śledczy.

W celu wyłudzenia podatku akcyzowego, podatku VAT i opłaty paliwowej wykazywany był - na podstawie podrobionych faktur - fikcyjny obrót w ramach dostaw wewnątrzwspólnotowych do firm mających siedziby na Litwie, w Czechach i na Węgrzech.

Jak oszacowała prokuratura, Skarb Państwa stracił z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i opłaty paliwowej co najmniej 35 mln zł.

Członków grupy przestępczej zatrzymano 20 i 21 września br. podczas akcji prowadzonej w całym kraju. Zabezpieczono wtedy także m.in. dokumenty, pieczątki i 500 tys. zł.

Cztery osoby zostały tymczasowe aresztowane, a w stosunku do pozostałych podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

Według prokuratury, sprawa ma charakter rozwojowy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
.,.
8 lat temu
Teraz należy cały ich majątek skonfiskować i zlicytować na poczet strat jakie poniosło państwo polskie.
Polak
8 lat temu
Gra słów. Nie wyłudzili tylko nie dali się złupić. To jest różnica. Jak przyjdzie do mnie złodziej, a ja nie dam się okraść to wyłudziłem od niego? PROPAGANDA.
dziobak
8 lat temu
No to był czysty interes za czasów PO dzieliło się działką i wystarczył telefon i gość stawał sie nietykalny jak AmberGold ile kasy wpływało do PO to trudno zliczyc teraz mają kase i ludzie głupi się sprzedają za srebrniki a co dalej bedzie to nieważne.przeciez na taśmach szef abw skarżył sie Bieńkowskiej która jak wróci powinna zaraz trafic za kratki