Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy przebijają w tym Szwajcarów

0
Podziel się

Ponad 50 proc. Szwajcarów mieszka w wynajętych lokalach. W Polsce, według danych GUS, to zaledwie ok. 8 proc., a w nieruchomościach własnościowych mieszka 73 proc.

Polacy przebijają w tym Szwajcarów
(Maszewski/Reporter)
bEiNNpxh

- pisze "Puls Biznesu".

Podobnie jest też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a więc zamieszkałych przez społeczeństwa na dorobku – zauważa "PB". Zaś w najzamożniejszych państwach Europy wynajem jest bardzo popularny. Liderami są Niemcy, Austria i Szwajcaria, gdzie około połowa obywateli tak mieszka.

Powody są różne: od wyśrubowanych cen nieruchomości (Szwajcaria), przez wysoką dostępność tanich czynszówek (RFN, Austria), po powszechną potrzebę mobilności przy niedoborze mentalnego ciśnienia na posiadanie własnych czterech kątów - mówi analityk portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński.

bEiNNpxj

W Polsce wiele osób woli spłacać raty kredytu niż finansować komuś mieszkanie, a przy miesięcznym czynszu 2 tys. zł może się to stać już po 14 latach. Ponadto jest u nas bardzo silna potrzeba posiadania własnej nieruchomości – zauważa dyrektor sprzedaży Alpha Park Teresa Witkowska.

bEiNNpxK
nieruchomości
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)