Notowania

atak zimy w usa
10.02.2015 04:46

Północny wschód USA pod rekordowymi zaspami

Ponad 60 cm świeżego śniegu spadło w Nowej Anglii. W niektórych rejonach, m.in. w Bostonie, zaspy śnieżne sięgają ponad 1,5 metra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad 60 cm świeżego śniegu spadło w poniedziałek w Nowej Anglii na pólnocnym wschodzie USA. W niektórych rejonach, m.in. w Bostonie, zaspy śnieżne sięgają ponad 1,5 metra. Śnieg paraliżuje komunikację lotniczą i drogową.

Najgorsza sytuacja panuje w Bostonie i na terenach na południe od tego miasta. Po poniedziałkowych opadach, zaspy śnieżne osiągnęły tam rekordową wysokość 156,5 cm. Dotychczasowy rekord z lutego 1978 r. wynosił 149,35 cm.

W Bostonie w poniedziałek nie kursowało metro, koleje dojazdowe i tramwaje. Taka sytuacja ma utrzymać się również we wtorek. Eksperci podkreślają, że rekordowe opady obnażyły słabości i braki miejskiego systemu komunikacyjnego, który jest najstarszy w USA.

Meteorolodzy zapowiadają na wtorek dalsze opady, które mogą sięgnąć nawet 50 cm, zanim nastąpi oczekiwana poprawa. Śnieg w stanach Nowej Anglii pada już od prawie 2 tygodni.

Odwołano setki lotów z bostońskiego międzynarodowego lotniska Logan oraz z również międzynarodowych lotnisk w stanach Connecticut i Maine.

Sytuacja na drogach jest bardzo zła. Niektóre drogi, zwłaszcza lokalne są nieprzejezdne. Zanotowano liczne przypadki załamywania się dachów domów, które nie są w stanie wytrzymać ciężaru półtorametrowej warstwy zlodowaciałego śniegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Freestyle - to będzie hit tej zimy Narty freestylowe to obecnie jeden z lepiej rozwijających się sportów zimowych. Wzrasta jego popularność także w Polsce.
Jacht skuty lodem i zgrabiałe ręce. On to lubi _ - Widok pustego jeziora skutego z brzegu lodem, cichych lasów i krystalicznej wody rekompensują wszystkie niedogodności. _
Tagi: atak zimy w usa, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne