Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy prezes odwołuje trzech dyrektorów Polskiego Radia

To jednak nie jedyne zmiany w Polskim Radiu pod rządami nowego prezesa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateuszgdynia/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)

Trzech dyrektorów Polskiego Radia zostało odwołanych przez nowy zarząd. Nowym szefem redakcji informacji Polskiego Radia 24 został natomiast Michał Przerwa.

Pracę stracili dyrektor biura zarządu Anna Niewodzka, zastępca dyrektora biura technologii i cyfryzacji Maciej Michałowski oraz zastępca dyrektora portalu Polskieradio.pl Maciej D. Ociepka – donoszą Wirtualnemedia.pl.

To jednak nie jedyne zmiany w Polskim Radiu pod rządami nowego prezesa. Dotychczasowy szef redakcji informacji PR24 Łukasz Sobolewski został zastąpiony Michałem Przerwą.

Zmiany w Polskim Radiu to efekt obsadzenia nowego prezesa. Jacek Sobala został wybrany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa Polskiego Radia na początku marca.

Zastąpił Barbarę Stanisławczyk-Żyłę, która zrezygnowała z zarządzania Polskim Radiem w połowie lutego. Drugim członkiem zarządu jest Mariusz Staniszewski. Sobala w PR pracował już za pierwszych rządów PiS - do czasu gdy ludzie powołani przez tę partię mogli nominować szefów mediów publicznych. Zasłynął konfliktem z załogą radiowej Trójki oraz kontrowersyjnymi decyzjami w dawnym radio Bis (obecnie Czwórka).

Tagi: polskie radio, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2017

jack777jeszcze tylko 2.5 roku i pójdą oni wszyscy w PIS-doo

03-04-2017

MonOd kilku dni nie odbieram programu ITVN. Czytalam cos o problemach tvn z koncesja. Mama nadzieje ze nie jest to robota tego pisowskiego skurwiel.twa.

03-04-2017

jerzyNierobów należy zwalniać.

Rozwiń komentarze (36)