Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poroszenko w polskim parlamencie. Wenderlich: ważne przemówienie Poroszenki

0
Podziel się:

Polityk SLD powiedział, że wierzy iż Ukraina znajdzie się w Unii Europejskiej, szybciej niż później.

Poroszenko w polskim parlamencie. Wenderlich: ważne przemówienie Poroszenki
(PAP/Leszek Szymański)
bEKjviut

Przemówienie Petra Poroszenki w Sejmie było ważne i przełomowe. Tak wczorajsze wystąpienie prezydenta Ukrainy ocenia wicemarszałek Izby, Jerzy Wenderlich Polityk Sojusz Lewicy Demokratycznej powiedział w Jedynce, że był szczerze wzruszony, słuchając ukraińskiego prezydenta.

Dodał, że wierzy, iż Ukraina znajdzie się w Unii Europejskiej, szybciej niż później. Wenderlich podkreślił jednak, że trzeba szybko zreformować ukraińską gospodarkę, gdyż w przeciwnym razie społeczeństwo odwróci się od integracji europejskiej.

Prezydent Ukrainy powiedział wczoraj w Sejmie, że Ukraina pójdzie polskim śladem ku członkostwu w NATO i Unii Europejskiej. Podziękował też Polsce za wsparcie w konflikcie z Rosją. Poroszenko wielokrotnie nawiązywał do relacji polsko-ukraińskich, w tym do trudnych doświadczeń drugiej wojny światowej.

bEKjviuv

Na zakończenie powiedział, że oba nasze kraje, gdy się jednoczą, są niepokonane. Wystąpienie zakończył słowami: _ Niech żyje Rzeczpospolita i polski naród! Niech żyje nasza mocna przyjaźń! Niech żyje Ukraina! _. Dziś Poroszenko będzie w Lublinie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKjviuW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)