Notowania

petro poroszenko
18.12.2014 08:22

Poroszenko w polskim parlamencie. Wenderlich: ważne przemówienie Poroszenki

Polityk SLD powiedział, że wierzy iż Ukraina znajdzie się w Unii Europejskiej, szybciej niż później.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Przemówienie Petra Poroszenki w Sejmie było ważne i przełomowe. Tak wczorajsze wystąpienie prezydenta Ukrainy ocenia wicemarszałek Izby, Jerzy Wenderlich Polityk Sojusz Lewicy Demokratycznej powiedział w Jedynce, że był szczerze wzruszony, słuchając ukraińskiego prezydenta.

Dodał, że wierzy, iż Ukraina znajdzie się w Unii Europejskiej, szybciej niż później. Wenderlich podkreślił jednak, że trzeba szybko zreformować ukraińską gospodarkę, gdyż w przeciwnym razie społeczeństwo odwróci się od integracji europejskiej.

Prezydent Ukrainy powiedział wczoraj w Sejmie, że Ukraina pójdzie polskim śladem ku członkostwu w NATO i Unii Europejskiej. Podziękował też Polsce za wsparcie w konflikcie z Rosją. Poroszenko wielokrotnie nawiązywał do relacji polsko-ukraińskich, w tym do trudnych doświadczeń drugiej wojny światowej.

Na zakończenie powiedział, że oba nasze kraje, gdy się jednoczą, są niepokonane. Wystąpienie zakończył słowami: _ Niech żyje Rzeczpospolita i polski naród! Niech żyje nasza mocna przyjaźń! Niech żyje Ukraina! _. Dziś Poroszenko będzie w Lublinie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: petro poroszenko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz