Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Praca poza siedzibą firmy też według zasad

4
Podziel się:

- Ustalenie godzin i systemu pracy - to podstawa przy zatrudnianiu pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem - pisze "Puls Biznesu".

Praca poza siedzibą firmy też według zasad
(kaboompics/CC0 Public Domain/pixabay)

Praca zdalna coraz częściej nie dotyczy już jedynie freelancerów i osób będących na samozatrudnieniu. Już ponad trzy czwarte dużych firm w Europie oferuje taki model zatrudnienia swoim pracownikom - podaje IDC.

W Polsce wskaźnik ten osiągnął 45 proc. i jak przewidują eksperci, z roku na rok ma być coraz wyższy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że milenialsom oraz powoli wkraczającemu na rynek pracy pokoleniu Y, dużo bardziej niż poprzednim generacjom, zależy na elastyczności w sferze zawodowej.

Jednak podczas tzw. telepracy warto wcześniej ustalić pewne zasady i udogodnienia, które wspomogą efektywność zdalnego pracownika. Przede wszystkim jest to określenie godzin pracy oraz sporządzenie listy działań w taki sposób, aby wskazywała na priorytety. Duże znaczenie ma również dostęp do narzędzi ułatwiających realizację codziennych zadań, a także komunikację z innymi współpracownikami czy przełożonymi.

gospodarka
praca
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
................
7 lat temu
w domu się lepiej pracuje
as
7 lat temu
ja slyszalem ze przedsiebiorcy millenialsi w cywilizowanych krajach, taka moda zatrudniuja na umowy na stale, do tego jeszcze dorzucaja przedszkole. Slyszeli Janusze polskiego byznesu???
Michal
7 lat temu
czytam czytam i nadal nie moge rozszyfrowac co to jest ten "milenialsom". polecam jednak przegladac teksty przed wyslaniem.
czip z liczni...
7 lat temu
Przy modnych 100km dojazdach do pracy jest to rozwiązanie na pierwszy rzut oka korzystne ale w spółdzielniach nakładczych powodowało w rodzinach niechlujstwo w domu i brak odpoczynku.