Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pranie pieniędzy wśród zarzutów dla byłego szefa MFW

0
Podziel się:

Rodrigo Rato został w czwartek wieczorem zatrzymany w Hiszpanii - poinformowała hiszpańska agencja EFE.

Pranie pieniędzy wśród zarzutów dla byłego szefa MFW
(Splash News/EAST NEWS)

Zatrzymania dokonano podczas rewizji przeprowadzonej w domu Rato w Madrycie. EFE pisze, powołując się źródła w sądownictwie, że sędzia zarządził tymczasowe aresztowanie Rato w związku z zaplanowanymi przeszukaniami.

Dwa dni temu media ujawniły, że były szef MFW jest podejrzany o przestępstwa finansowe i trwa przeciwko niemu dochodzenie. Wyszło też na jaw, że w 2012 roku, kiedy rząd głosił amnestię podatkową, polityk ujawnił część zdeponowanych poza Hiszpanią pieniędzy. Teraz prokuratura ustala, skąd pochodziły.

Jeszcze rok temu Rato był uznawany za jednego z najlepszych hiszpańskich ekonomistów. To dzięki jego strategii rząd Jose Marii Aznara obniżył w Hiszpanii bezrobocie do 6 procent. Zaczął tracić dobrą opinię, kiedy okazało się, że kierowany przez niego bank jest bankrutem. Na jego ratowanie rząd musiał wydać ponad 40 miliardów euro.

Rato stał na czele MFW w latach 2004-2007. Wcześniej, związany z konserwatywną Partią Ludową, piastował różne teki ministerialne, był m.in. ministrem gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko rozmów z Grecją. Jednak plajta? Euroland spodziewa się zerwania negocjacji z Atenami podczas spotkania ministrów finansów w Rydze - donosi _ Sueddeutsche Zeitung _.
Afera na szczytach w Hiszpanii. Jest proces Chodzi o niejawne konta rządzącej w Hiszpanii Partii Ludowej. Za unikanie płacenia podatków przed sądem stanęło sześć osób.
Białoruś musi wprowadzić głębokie reformy Konieczna jest liberalizacja cen, jak również prywatyzacja w sektorze przedsiębiorstw oraz bankowości - oświadczył szef misji MFW na Białorusi David Hoffman.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)