Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Program 500+. Streżyńska: Będzie można złożyć wniosek z konta bankowego online

Program 500+. Streżyńska: Będzie można złożyć wniosek z konta bankowego online

Fot. Stefan Maszewski/REPORTER

Po tym, jak Sejm zatwierdził w czwartek ustawę wprowadzająca program 500+, dzięki któremu rodziny dostaną od państwa wsparcie na drugie dziecko, rząd zaczął ujawniać więcej szczegółów. Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny i pracy podał na Twiterze, że wraz z minister cyfryzacji Anną Streżyńską pracuje już nad możliwością składania wniosków o dodatek na dziecko za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Informacje te potwierdziła money.pl Anna Streżyńska, która zaznaczyła, że w prace są zaangażowane duże zespoły z resortów cyfryzacji oraz rodziny i pracy, a także z ZUS i banków.

- W jednym czasie prawdopodobnie zostanie złożonych nawet do 3 milionów wniosków o dodatek 500 złotych na dziecko. Chodzi o zbudowanie wielu kanałów, za pomocą których rodzice będą mogli złożyć wniosek bez stania w kolejkach w MOPS-ach, czyli przez sieć - powiedziała Anna Streżyńska.

Jedną ze ścieżek będzie też ePUAP, ale ponieważ jak zauważyła minister cyfryzacji, "jest niepopularny, a 16 milionów Polaków ma konta w e-banku, to postanowiliśmy z bankami stworzyć dodatkowo ścieżkę z e-konta bankowego".

Taka możliwość z pewnością się przyda, bo według planów rządu, pierwsze wypłaty pieniędzy przez samorządy powinny nastąpić już na początku kwietnia. Na początku tego tygodnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało rozporządzenie, w którym pokazało, jaki wniosek trzeba będzie złożyć, żeby ubiegać się o dodatek na dziecko (więcej o tym przeczytasz tutaj).

O tym, kto może się starać o pieniądze z programu, piszemy tutaj.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
kArol979
188.127.18.* 2016-02-20 13:18
Tylko czy banki o tym wiedzą ??? I czy zdążą z softem do obsługi tego ???
Kasia615
81.190.109.* 2016-02-12 21:33
Jako matka trójki dzieci w naszym kochanym kraju jestem bezdzietna:( .. dwoje już ukończyło 18 lat jednak sie uczą, natomiast trzecie ma 12 lat. Przykre, że takim rodzicom jak ja którym jest przecież też ciężko ( ubrać, wyposażyć w podręczniki, wyżywić ) tę trójkę nie jest łatwo, jednak jako bezdzietnej nie przysługuje mi 500+ co nie zmienia faktu, że będę jak wielu dokładać do pozostałych uprzywilejowanych dzieci.Rozumiem, ze dla dwojga licealistów nie przysługuje dodatek, jednak nie rozumiem braku takowego na trzecie najmłodsze dziecko.
zawiedziona
188.146.10.* 2016-02-12 19:27
Zgadzam się w 100% procentach z wypowiedzią "pracujący" jestem tego samego zdania. To jest promowanie kombinatorów, którzy pracują na czarno, a nas uczciwie pracujących za najniższą krajową odprowadzających wszystkie składki, podatki itp. niepotrzebne z tego wynika rzeczy dostają po kieszeni. Mój mąż zarabia troszkę lepiej, no i niestety o niewielką kwotę niż 800 zł. na osobę przekraczamy pułap. Drugą sprawą są rodziny wielodzietne, ale te patologiczne, które robią dzieci po pijaku, a teraz będą robiły ich jeszcze więcej, a na pewno dzieci tych pieniędzy nie zobaczą tylko rodzice będą pili lepsze alkohole. CZYLI PAŃSTWO WSPIERA PATOLOGIĘ. Nie jest fizyczne możliwe sprawdzenie na co rodzice te pieniądze wydadzą. Trzecia sprawa to wiek 18 lat, co to znaczy? że dziecko w wieku 18 lat już nie je nie pije nie potrzebuje odzieży, czy po prostu ma iść do pracy i zakończyć edukację szkolną. Jeszcze żeby ta praca dla młodych była, ale niestety nie ma, a jak jest to za marne 1850 zł. brutto. Dlaczego nie można podnieść najniższej krajowej do godnej kwoty za którą by się chętnie pracowało i żyło na poziomie. Mam dwóję dzieci i właśnie jedno z nich kończy w maju 18 lat, no i pech. Nasza polska rzeczywistość "SZARA"!!!!!
Zobacz więcej komentarzy (66)