Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej

17
Podziel się

Mundurowi strajkują już trzeci miesiąc. Przez akcję policji wpływy z mandatów do budżetu były w lipcu niższe o 61 proc., a w sierpniu aż o 70 proc. Mimo tego, w lato było znacznie mniej wypadków i ofiar śmiertelnych niż w zeszłym roku.

Protest sporo kosztuje budżet, ale na drogach jest coraz bezpieczniej
Protest sporo kosztuje budżet, ale na drogach jest coraz bezpieczniej (Piotr Kamiona Reporter)
bDIIaszp

W pierwszych dwóch miesiącach protestu mundurowi nałożyli mandaty na kwotę aż o 85 mln zł niższą niż w tym samym okresie 2017 roku - podaje "Dziennik Gazeta Prawna", podając się na dane Ministerstwa Finansów.

W lipcu z mandatów do wpływy były niższe o 39,6 mln zł, natomiast w sierpniu - aż o 45,5 mln zł. W pierwszym miesiącu wystawiono o 69 proc. mniej mandatów niż w lipcu 2017 r., a w sierpniu - aż o 84 proc. mniej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

– Mam nadzieję, że dane przemówią do wyobraźni, jeśli nie ministra, to może premiera. Bo pomimo powtarzanych zapewnień o gotowości do rozmów i otwartych drzwiach mam wrażenie, że drzwi są może i otwarte, ale zdrowy rozsądek nie bardzo może się przecisnąć – mówił "DGP" Sławomir Koniuszy, szef NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach.

bDIIaszr
Zobacz także: Rano mundur, po godzinach fucha. Rzeczywistość w służbach od lat niezmienna. Zobacz wideo:

Resort spraw wewnętrznych i administracji odpowiada jednak, że podwyżki są i funkcjonariuszom żyje się coraz lepiej. - Dzięki sukcesywnie wprowadzanym podwyżkom w lipcu 2019 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ok. 1100 zł więcej niż w 2015 r. - mówi dziennikowi biuro prasowe ministerstwa.

bDIIaszx

Mimo jednak tego, że mandatów było w tym roku znacznie mniej, statystyki jeśli chodzi o wypadki drogowe są dużo lepsze niż w 2017 r. - W lipcu na było o 8,6 proc. mniej wypadków, o 12 proc. mniej rannych i 2 proc. mniej zabitych niż w 2017 r. W sierpniu było natomiast o ponad 11 proc. mniej wypadków, o 4 proc. mniej rannych i 3 proc. mniej ofiar śmiertelnych niż rok temu - czytamy w "DGP".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

bDIIaszS
KOMENTARZE
(17)
Pracujący kie...
2 lata temu
Mandaty nie służą poprawie bezpieczeństwa , a nabijaniu kasy do budżetu , wiadomo było o tym od dawna , ale jakoś trzeba usprawiedliwić łupienie kierowców na każdym kroku .
Max
2 lata temu
jest bezpieczniej, bo niektórzy kierowcy już nie blokują dróg jeżdżąc 40km/h ze strachu przed policją
Rysiek
2 lata temu
Policja to organ prawny, który w sąsiednich krajach działa najlepiej jak się nie narzucają z "suszarka". Paradoksalnie u nas jak protestują nie chowają się po krzakach stają się ludzcy i ich czyny działają skutecznie chroniąc ludzkie życie.
bDIIaszT
Korek
2 lata temu
To powinna być norma a nie protest , nie może być tak ze każde machnięcie lizakiem =mandat Można pouczyć i upomnieć zsczegulnie w ^blachych ^sprawach.
ja
2 lata temu
przełożeni każą wlepiać mandaty to wlepiają ,teraz strajkują to nie mandatują ,jak dostaną podwyżką to się zacznie ,bez względu czy było bezpiecznie czy nie,a więc nie współczuję policji , Jaki kraj taka policja!!!
...
Następna strona