Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej

Mundurowi strajkują już trzeci miesiąc. Przez akcję policji wpływy z mandatów do budżetu były w lipcu niższe o 61 proc., a w sierpniu aż o 70 proc. Mimo tego, w lato było znacznie mniej wypadków i ofiar śmiertelnych niż w zeszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamiona Reporter)
Protest sporo kosztuje budżet, ale na drogach jest coraz bezpieczniej

W pierwszych dwóch miesiącach protestu mundurowi nałożyli mandaty na kwotę aż o 85 mln zł niższą niż w tym samym okresie 2017 roku - podaje "Dziennik Gazeta Prawna", podając się na dane Ministerstwa Finansów.

W lipcu z mandatów do wpływy były niższe o 39,6 mln zł, natomiast w sierpniu - aż o 45,5 mln zł. W pierwszym miesiącu wystawiono o 69 proc. mniej mandatów niż w lipcu 2017 r., a w sierpniu - aż o 84 proc. mniej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

– Mam nadzieję, że dane przemówią do wyobraźni, jeśli nie ministra, to może premiera. Bo pomimo powtarzanych zapewnień o gotowości do rozmów i otwartych drzwiach mam wrażenie, że drzwi są może i otwarte, ale zdrowy rozsądek nie bardzo może się przecisnąć – mówił "DGP" Sławomir Koniuszy, szef NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach.

*Rano mundur, po godzinach fucha. Rzeczywistość w służbach od lat niezmienna. Zobacz wideo: *

Resort spraw wewnętrznych i administracji odpowiada jednak, że podwyżki są i funkcjonariuszom żyje się coraz lepiej. - Dzięki sukcesywnie wprowadzanym podwyżkom w lipcu 2019 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ok. 1100 zł więcej niż w 2015 r. - mówi dziennikowi biuro prasowe ministerstwa.

Mimo jednak tego, że mandatów było w tym roku znacznie mniej, statystyki jeśli chodzi o wypadki drogowe są dużo lepsze niż w 2017 r. - W lipcu na było o 8,6 proc. mniej wypadków, o 12 proc. mniej rannych i 2 proc. mniej zabitych niż w 2017 r. W sierpniu było natomiast o ponad 11 proc. mniej wypadków, o 4 proc. mniej rannych i 3 proc. mniej ofiar śmiertelnych niż rok temu - czytamy w "DGP".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: protest policjantów, policja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2018

Pracujący kierowcaMandaty nie służą poprawie bezpieczeństwa , a nabijaniu kasy do budżetu , wiadomo było o tym od dawna , ale jakoś trzeba usprawiedliwić łupienie … Czytaj całość

08-10-2018

Maxjest bezpieczniej, bo niektórzy kierowcy już nie blokują dróg jeżdżąc 40km/h ze strachu przed policją

09-10-2018

RysiekPolicja to organ prawny, który w sąsiednich krajach działa najlepiej jak się nie narzucają z "suszarka". Paradoksalnie u nas jak protestują nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)