Notowania

przetarg
11.10.2016 14:10

PO chce komisji śledczej ws. przetargu na śmigłowce

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Platforma Obywatelska chce powołania komisji śledczej w sprawie przetargu na śmigłowce dla wojska. Zapowiedział to szef partii, Grzegorz Schetyna.

Podczas konferencji prasowej wyjaśnił, że do złożenia wniosku skłania Platformę zerwanie umowy na dostawy śmigłowców, zawartej z francuską firmą Airbus Helicopters.

Przewodniczący PO mówił, że w kilka godzin "wywrócono" 21 miesięcy pracy nad przygotowaniem umowy. Grzegorz Schetyna dodał, że minister obrony Antoni Macierewicz zdecydował o kupieniu kilku śmigłowców bez przetargu. Przewodniczący PO uznał takie decyzje za niezrozumiałe. Wyjaśnił, że wniosek o powołanie komisji śledczej będzie obejmował wszystkie procedury przetargowe, dotyczące pieniędzy budżetowych, które miały być przeznaczone na zakup śmigłowców. Komisja ma się też zająć wszystkimi decyzjami i dyskusjami na temat offsetu.

Były minister obrony Tomasz Siemoniak mówił, że na świecie nie ma drugiego kraju, w którym szef MON-u ogłasza, jaki sprzęt kupi i od kogo. Zapewnił, że jego resort przeprowadzał przetargi na zakup sprzętu dla wojska rzetelnie, przejrzyście i uczciwie. Tomasz Siemoniak podkreślił, że przetarg na śmigłowce był pod szczególną ochroną Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wniosek o powołanie komisji śledczej Platforma Obywatelska złoży w przyszłym tygodniu.

Tagi: przetarg, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2016

JohanPanie Schetyna a gdzie Poseł Zakrzewska i jej rodzina która dbała o zakup Francuskich śmigłowców co robił Poseł Kierwiński w spółce francuskiej chyba … Czytaj całość

11-10-2016

NhpDlaczego PO nie jest jeszcze zdelegalizowana?

11-10-2016

endrju670PO jest w szoku bo trzeba oddać łapówki i nie wiedzą teraz co tu wymyślić !!!

Rozwiń komentarze (46)