Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przyszłość UE. Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE

33
Podziel się:

"Czarny czwartek" Unii Europejskiej był początkiem czegoś, co zadecyduje być może o przyszłości nie tylko Unii, ale i Europy - uważa prezes PiS.

Przyszłość UE. Kaczyński: Europa dwóch prędkości to koniec UE
(Jan Bielecki/East News)

Europa dwóch prędkości to koniec Unii Europejskiej w dzisiejszym tego słowa znaczeniu; musimy walczyć o to, by taka koncepcja nie została zrealizowana - podkreślił w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Musimy dzisiaj zabiegać bardzo zdecydowanie, powiem - walczyć o to, to by taka koncepcja, która w istocie oznacza koniec Unii w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, nie została zrealizowana - mówił lider PiS na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Według niego, podczas ubiegłotygodniowego szczytu UE "padły w tej walce pierwsze strzały". - Polska stanęła po właściwej stronie i to jest dla oceny tego wszystkiego, co zdarzyło się ostatnio, coś bardzo ważnego. Ten "czarny czwartek" Unii Europejskiej był początkiem czegoś, co zadecyduje być może o przyszłości nie tylko Unii, ale i Europy. To jest - jeszcze raz podkreślam - istota tych wydarzeń, które są tak często w Polsce zupełnie mylnie interpretowane - powiedział Kaczyński.

Uzyskaliśmy zupełnie nową - i to lepszą, mocniejszą niż przedtem - pozycję w Unii Europejskiej, bo kto się potrafi postawić, zyskuje, a nie traci i będziemy z tego korzystać - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odpowiadając na pytania na konferencji prasowej powiedział, że nie będzie w tej chwili przedstawiał taktyki wobec Unii.

- Z całą pewnością będziemy tutaj aktywni, będziemy zdecydowani. Uzyskaliśmy, czego ogromna część spośród państwa nie rozumie, zupełnie nową - i to lepszą, mocniejszą niż przedtem - pozycję w Unii Europejskiej, bo kto się potrafi postawić, ten zyskuje, a nie traci i będziemy z tego korzystać - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS na pytanie, czy podczas rozmowy z kanclerz Angelą Merkel mówił o europejskim nakazie aresztowania wobec przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, odparł, że jego spotkania z niemiecką polityk - latem ub. roku i ostatnie - były przeprowadzone z obopólnym zastrzeżeniem dyskrecji. - Ta dyskrecja nadal obowiązuje - zaznaczył.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
POwiec
7 lat temu
PO powinna wysunąć kandydaturę JK na premiera. To podzieli PIS ! ! ! Jak wybiorą JK to znaczy że Szydło była "ZŁA" Jak zostawią szydło to znaczy że JK "NIE NADAJE SIĘ" na premiera ! ! ! !
ziomek
7 lat temu
Kaczynski jaki stary taki glupi,w tym rzadzie na palcach jednej reki by policzyl normalnie myslacych poslow reszta to sami karierowicze i nie dorozwinieci na tak wysokich stanowiskach
Alvarez
7 lat temu
I owszem, padły strzały, ale do Ciebie Maluczki Imperatorze i to celne. Wrzawa jaką rozpętała Rasa Panów mówi sama za siebie..
Sonia
7 lat temu
JK musi odejść
nina
7 lat temu
Może i padły strzały ale nie celne
...
Następna strona