Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi audyt. Chodzi o sprzedaż akcji Ciechu

15
Podziel się:

Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi przeprowadzenie audytu w PZU Życie oraz PTE PZU - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe PZU.

Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi audyt. Chodzi o sprzedaż akcji Ciechu
(PZU)

"Rada nadzorcza PZU Życie SA na posiedzeniu 17 czerwca 2016 r. podjęła decyzję o zaleceniu zarządowi przeprowadzenia audytu w spółce PZU Życie SA oraz w PTE PZU (zarządzającej OFE PZU Złota Jesień), w zakresie zasadności dokonywanych inwestycji, w tym w szczególności dotyczącej spółki Ciech SA" - napisano w komunikacie.

"Zarząd PZU SA chce być wiarygodnym, wartościowym partnerem dla: akcjonariuszy, klientów i pracowników oraz koncentrować się na strategii rozwoju grupy kapitałowej PZU" - dodano.

W ubiegły czwartek agencji CBA zabezpieczyli dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych PZU. Postępowanie to nadzoruje Prokuratura Regionalna.

Radio RMF FM podało w poniedziałek, że będzie wielki audyt przetargów informatycznych w PZU. Wskazano, że po tym, jak w zeszłym tygodniu do spółki weszli funkcjonariusze CBA, w piątek odwołany został prezes PZU Życie Dariusz Krzewina. W przeszłości miał prowadzić przetargi, którymi obecnie interesuje się CBA. Według RMF FM, Rada Nadzorcza PZU zleciła audyt we wszystkich spółkach PZU, które nadzorował Krzewina, czyli w Otwartym Funduszu Emerytalnym PZU Złota Jesień i w Centrum Operacji PZU, które nadzoruje większość przetargów największego polskiego ubezpieczyciela.

Ponadto rozgłośnia poinformowała, że będzie też dodatkowy audyt sprzedaży akcji Ciechu przez PZU. Nowy zarząd PZU miałby sprawdzić działania poprzedników przy sprzedaży części akcji chemicznej spółki Ciech. Jej prywatyzację bada prokuratura.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
rool
8 lat temu
Ile mozna o tym Ciechu słuchać, zwłaszcza że sprawa wyjaśniana była już dawno, a ta nagonka pokazuje że dowodów jakichkolwiek brak
Marcin RadcaP...
8 lat temu
PZU Zycie SA z porozumieniu z Orzecznikiem okrada swoich ubezpieczonych na uszczerbku na zdrowiu ,pomagają dla PZU skorumpowani Sędziowie. Polska to kraj Przestępców , Złodziei ,łapówkarzy.
OBSERWATORR
8 lat temu
Przestepcy ,, kołnierzykowi " mają opanowane metody kamuflażu oraz ,, transmitowania " zdobytych ,, przychodów " Rolą Państwa jest odzyskanie z nadwyżka utraconych wartości pienięznych , a nie ,, karanie " jak pospolitych przestepców. Należy jak najszybciej ,, odwrócić " politykę karną i ukierunkować ją na szybkie odzyskiwanie ,, transferowanych " korzyści , poprzez bezwzględne unieważnianie wszelkich zapisów notarialnych dotyczących przesyłu ,, korzyści " zdobytych w wyniku nadużyć i należacych pierwotnie do sprawców fjinansowych przestępstw.
pracownik pio...
8 lat temu
Niech PIS z nowym Prezesem PZU zlikwiduje istniejacy mobbing i pozostałe ukryte PATOLOGIE Kierownictwa Centrum Księgowości Ubezpieczeniowej i Windykacji w PZU SA/ PZU Życie SA
karolek
8 lat temu
psy gończe z cba niech sprawdzą program informatyczny zus którego wartość jest wyższa niż koszt wysłania misji na marsa