Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Raiffeisen Polbank ma ponad 42 tys. klientów z Ukrainy. Liczy na więcej

Raiffeisen Polbank ma ponad 42 tys. klientów z Ukrainy. Liczy na więcej

Raiffeisen podaje, że jest liderem wśród banków jeśli chodzi o konta Ukraińców Fot. Wlodzimierz Wasyluk / East News
Raiffeisen podaje, że jest liderem wśród banków jeśli chodzi o konta Ukraińców

Raiffeisen Bank Polska zdobył jak dotąd więcej klientów z Ukrainy niż inne banki w Polsce. Ma już serwis internetowy w języku ukraińskim i zamierza poszerzać zakres usług.

Raiffeisen Polbank pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi obywatelom Ukrainy otworzenie konta bez konieczności odwiedzania placówki bankowej, podał bank. Już prowadzi ponad 42 tys. kont osób, legitymujących się paszportem ukraińskim, co według danych portalu PRnews.pl daje bankowi pierwsze miejsce w Polsce.

Niedawno o pomyśle stworzenia aplikacji w języku naszych wschodnich sąsiadów informował PKO BP. Za rok chce mieć nawet milion klientów z Ukrainy. Raiffeisen Polbank już teraz ma serwis informacyjny w języku ukraińskim na swojej stronie internetowej.

Zobacz również: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"


 

W 2017 r. ukraińscy klienci banku otworzyli cztery razy więcej rachunków niż rok wcześniej i stanowią 80 proc. wszystkich cudzoziemców, obsługiwanych w ten sposób przez Raiffeisen Polbank.

Raiffeisen Polbank wyszedł z nową ofertą dla obywateli Ukrainy, którzy już posiadają bądź otworzą Wymarzone Konto Osobiste. Będą mogli przez najbliższy rok korzystać z promocji, polegającej na zwrocie opłaty za jeden w miesiącu przelew zagraniczny w złotych na rachunek banku, lub innego podmiotu, mającego siedzibę na Ukrainie. Aby otrzymać zwrot opłaty należy wykonać w danym miesiącu co najmniej jedną bezgotówkową transakcję kartą płatniczą wydaną do konta.

- To bardzo atrakcyjna oferta dla osób narodowości ukraińskiej, które swoje zarobki przekazują do rodzin, lub bliskich na Ukrainę. Bardzo często korzystają one z drogich przekazów pieniężnych, albo decydują się na wożenie przez granicę większej ilości gotówki, co jest i niewygodne i może nie być zawsze bezpieczne - twierdzi Tomasz Dymowski, dyrektor departamentu bankowości detalicznej w Raiffeisen Polbanku. - Codzienne płatności i rozliczenia to tylko wstęp do zaoferowania Ukraińcom, którzy pracują czy uczą się w Polsce, szerszej gamy produktów finansowych - dodał.

Podkreślił, że coraz więcej Ukraińców wiąże z naszym krajem przyszłość, osiedla się tu na dłużej. W związku z tym pojawia się potrzeba zakupu i wyposażenia mieszkania, ale też i rozwoju własnego biznesu.

- Z deklaracji polskich pracodawców wynika, że to Ukraińcom będą najszybciej teraz rosły wynagrodzenia. A to pokazuje, że ci klienci będą coraz atrakcyjniejszym partnerem dla polskich banków -powiedział Dymowski.


bankowość, ukraina, ukraińcy, raiffeisen polbank
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Mariusz
2017-12-14 19:09
Ukrainiec na taxuwce we Wroclawiu zarabia 3000 zl na reke i wy pozwalacie na to ?????
A biedny polak po zawodowce ma pracować za najnizsza pensje !!!!
Zawsze roluja Polakow !!!! Ja w tym Panstwie przez 25 lat niezarobilem powyżej 3000 zl na reke !!!
Ukraincy jeszcze wykiwają Polakow i jz to robia !!!!