Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

"Polska to bezpieczna, atrakcyjna przystań dla inwestorów". Minister dumny po ratingu

17
Podziel się:

Agencja S&P podwyższyła rating Polski z BBB+ do A-. Z kolei Fitch utrzymała swoją ocenę wiarygodności Polski. - To czytelny sygnał dla inwestorów. Polska to dla was bezpieczna i atrakcyjna przystań - komentuje Jerzy Kwieciński.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński liczy, że wyższy rating przyciągnie inwestorów do Polski
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński liczy, że wyższy rating przyciągnie inwestorów do Polski (JACEK DOMINSKI/REPORTER)

S&P podwyższyła rating dla Polski z poziomu BBB+ (ósmy poziom ratingu ) na poziom A- z perspektywą stabilną. Fitch utrzymał A- (siódmy poziom) z perspektywą stabilną. Podobnie było w przypadku Moody's, która swoją weryfikację przeprowadziła we wrześniu, utrzymując poziom A2 (szósty poziom) z perspektywą stabilną.

Decyzje agencji ratingowych skomentował Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

- Dynamiczny i zrównoważony wzrost gospodarczy, historycznie niski poziom bezrobocia, a przede wszystkim zadowolenie Polaków, wysoko oceniających swoją sytuację ekonomiczną dowodzą, że rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przynosi oczekiwane efekty. Dostrzegają to również agencje ratingowe i wskazują na wysoką wiarygodność polskiej gospodarki - czytamy w komentarzu ministra Kwiecińskiego.

Zdaniem szefa resortu rozwoju i inwestycji, poprawa sytuacji gospodarczej państwa jest ściśle związana z działaniami obecnego rządu.

- Dynamiczny i zrównoważony wzrost gospodarczy, historycznie niski poziom bezrobocia, a przede wszystkim zadowolenie Polaków, wysoko oceniających swoją sytuację ekonomiczną dowodzą, że rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przynosi oczekiwane efekty - czytamy w komentarzu. - Skuteczne uszczelnianie systemu podatkowego i walka z mafiami VAT-owskimi przekłada się na wzrost przychodów budżetu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Joanna
4 lata temu
Jakim cudem Polska jest bezpiecznym do inwestowania krajem, jeśli jest afera GetBacku, w której na niespotykaną dotychczas skalę okradziono 10 tysięcy Polaków z 2.5 mld oszczędności życia?! Po wybuchu afery przez 5 miesięcy ciągle nie ustalono gdzie są pieniądze, aresztowano dla pozory kilkanaście osób- płotki, a prawdziwi przestępcy cały czas na wolności. PiS nie chce nawet powołać komisji śledczej, tak bardzo musi być pogrążony w tym przekręcie.
Zbyszek
4 lata temu
Ten nowy rating jest inny niż ten z 2015 r ponieważ jest z perspektywą dalszego wzrostu . Jest oparty na o wiele solidniejszych podstawach rozwojowych o czym pisze Agencja S&P . Jednak co ważniejsze na deficycie budżetowym który według danych Agencji wyniesie w tym roku 0.9 % PKB !!!!! W 2012 r deficyt wyniósł 3,7 % PKB W 2013 r deficyt wynosił 4 % PKB W 2014 r deficyt wyniósł 3,3 % PKB Powinniśmy umieć się cieszyć tym że w 2018 r według Agencji będzie to ok 0,9 % . To dobra wiadomość mnie cieszy
cxvvc
4 lata temu
propaganda oj propaganda
Seas
4 lata temu
Czyli w ratingach jest jak za PO/PSL, ale wtedy była ruina.
wtf
4 lata temu
rządowa strategia na rzecz kupowania głosów i rozpieprzania publicznych pieniędzy, szambo po PiSie będzie trudne do posprzątania