Notowania

"Polska to bezpieczna, atrakcyjna przystań dla inwestorów". Minister dumny po ratingu

Agencja S&P podwyższyła rating Polski z BBB+ do A-. Z kolei Fitch utrzymała swoją ocenę wiarygodności Polski. - To czytelny sygnał dla inwestorów. Polska to dla was bezpieczna i atrakcyjna przystań - komentuje Jerzy Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński liczy, że wyższy rating przyciągnie inwestorów do Polski

S&P podwyższyła rating dla Polski z poziomu BBB+ (ósmy poziom ratingu ) na poziom A- z perspektywą stabilną. Fitch utrzymał A- (siódmy poziom) z perspektywą stabilną. Podobnie było w przypadku Moody's, która swoją weryfikację przeprowadziła we wrześniu, utrzymując poziom A2 (szósty poziom) z perspektywą stabilną.

Decyzje agencji ratingowych skomentował Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

- Dynamiczny i zrównoważony wzrost gospodarczy, historycznie niski poziom bezrobocia, a przede wszystkim zadowolenie Polaków, wysoko oceniających swoją sytuację ekonomiczną dowodzą, że rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przynosi oczekiwane efekty. Dostrzegają to również agencje ratingowe i wskazują na wysoką wiarygodność polskiej gospodarki - czytamy w komentarzu ministra Kwiecińskiego.

Zdaniem szefa resortu rozwoju i inwestycji, poprawa sytuacji gospodarczej państwa jest ściśle związana z działaniami obecnego rządu.

- Dynamiczny i zrównoważony wzrost gospodarczy, historycznie niski poziom bezrobocia, a przede wszystkim zadowolenie Polaków, wysoko oceniających swoją sytuację ekonomiczną dowodzą, że rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przynosi oczekiwane efekty - czytamy w komentarzu. - Skuteczne uszczelnianie systemu podatkowego i walka z mafiami VAT-owskimi przekłada się na wzrost przychodów budżetu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rating polski, agencja ratingi, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2018

AndrzejNależy oddać Morawieckiemu i PiS, że postawili gospodarkę na nogi. Dzisiaj widzimy jak niekompetentne ludzie z POi PSL rządzili w Polsce a właściwie … Czytaj całość

14-10-2018

max powerPOWAŻNE PYTANIE: jak zabezpieczyć oszczędności przed katastrofą do której prowadzi nas rząd?

15-10-2018

wtfrządowa strategia na rzecz kupowania głosów i rozpieprzania publicznych pieniędzy, szambo po PiSie będzie trudne do posprzątania

Rozwiń komentarze (17)