Notowania

emerytury
27.04.2018 15:53

Reforma emerytalna się opóźnia. Ministerstwo Finansów podało ważny termin

Prawdopodobnie pod koniec maja gotowy będzie nowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych - przekazało w piątek PAP Ministerstwo Finansów. To zapowiedź bardzo podobna do tej, której udzielił w czwartek szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)
Na zdjęciu minister finansów Teresa Czerwińska.

Borys mówił w czwartek,że projekt ustawy do Sejmu wpłynie najprawomocniej dopiero pod koniec czerwca. To zaś oznacza, że "nie ma szans", by przepisy weszły w życie - zgodnie z założeniami - 1 maja 2019 roku. Borys mówił, że termin przesunie się przynajmniej o pół roku.

- Lepiej jednak zrobić to porządnie, niż szybko. Zwłaszcza, że PPK ma też odbudować zaufanie do systemu emerytalnego nadszarpnięte przez OFE - tłumaczył.

Zobacz też, ile wynoszą najwyższe emerytury w Polsce:

- Sytuacja demograficzna tworzy potrzebę nowych rozwiązań emerytalnych. Najwyższa pora upowszechnić dodatkowe oszczędzanie na emeryturę. Dzisiaj na jednego emeryta pracują 4 osoby, a za 20 lat ta relacja będzie wynosić 1 do 1 - mówił Borys.

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i prywatny system długoterminowego oszczędzania. Najważniejszym celem PPK jest wzrost poziomu oszczędności. Jak pisaliśmy, pracownik, pracodawca i państwo mają wspólnie zrzucać się na emerytalną przyszłość Polaków.

Tagi: emerytury, ppk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2018

internautaTVN ogłosiło, że według sondażu 90 % Polaków chce aby niepełnosprawni otrzymali 500 zł co miesiąc. Według najnowszego sondażu 100 % Polaków chce … Czytaj całość

28-04-2018

eliotNastępny przekręt PIS w celu uzyskania nowych funduszy na swoje wydatki.

27-04-2018

Krystyna RaźnaA ja jestem ciekawa gdzie są pieniądze emeryta który pracuje 40 lat albo i więcej przechodzi na emeryturę mając 65 a umiera w wieku 68 lat gdzie są … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)