Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Relacje Polska-Rosja. "Jesteśmy za dialogiem z Polską"

0
Podziel się:

Mówił o tym rzecznik rosyjskiej dyplomacji Aleksandr Łukaszewicz.

Relacje Polska-Rosja. "Jesteśmy za dialogiem z Polską"
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Mówił o tym rzecznik rosyjskiej dyplomacji Aleksandr Łukaszewicz. W jego opinii w historii polsko-rosyjskich stosunków jest wiele trudnych momentów. Jednak - jak przekonuje - nie powinny one kłaść się cieniem na dialogu między naszymi państwami.

_ - Pamiętać o historii, szanować wzajemnie swoje interesy, przestać doszukiwać się zagrożenia ze strony Rosji i nie zajmować się nieprzyjaznymi akcjami, które utrudniają nasz dialog _ - taka według Łukaszewicza jest recepta na poprawę stosunków Moskwy z Warszawą.

Dyplomata podkreślił, że Rosja jest otwarta na taki dialog, który w jego opinii w ostatnich latach rozwijał się bardzo dobrze. Wspomniał przy tym współpracę ministrów spraw zagranicznych: Radosława Sikorskiego i Siergieja Ławrowa.

Łukaszewicz zwrócił się także do dziennikarzy, aby wspierali dyplomatów w polsko - rosyjskim dialogu i nie koncentrowali się tylko na krytyce. _ Jest wiele kart w historii, które inaczej pokazują nasze stosunki, przedstawianie ich będzie sprzyjać współpracy między naszymi narodami i stworzy atmosferę otwartego dialogu i współpracy _ - dodał rzecznik rosyjskiego MSZ.

Wczoraj w podobnym tonie wypowiedział się prezydent Władimir Putin, podkreślając że stosunki Warszawy z Moskwą powinny zostać podniesione na nowy poziom.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m324395.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent-ostro-o-slowach-sikorskiego-sa,201,0,1643977.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent ostro o słowach Sikorskiego: są straty Chce je ograniczyć, a o sytuacji w Wschodzie mówi: _ Ukraina jest potężnym krajem, którego nikt nigdzie na barana nie zaniesie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m323554.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lawrow-stosunki-rosji-i-usa-siegnely-dna,151,0,1642135.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ławrow: Stosunki Rosji i USA sięgnęły dna Stosunki rosyjsko - amerykańskie sięgnęły dna. Taką ocenę współpracy Moskwy z Waszyngtonem wystawił szef rosyjskiej dyplomacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/m322101.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lawrow-europa-nie-poradzi-sobie-bez,247,0,1638647.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ławrow: Europa nie da rady bez gazu Rosja nie wprowadzała żadnych sankcji wobec Unii Europejskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)