Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rozliczenie PIT. Pracodawca może to zrobić za pracownika

Rozliczenie PIT. Pracodawca może to zrobić za pracownika

Fot. Fotolia

To już ostatnie dni na upoważnienie pracodawcy, żeby za pracownika rozliczył się z fiskusem. Choć czas na złożenie PIT-a w urzędzie skarbowym mamy do końca kwietnia, część pracowników już teraz może mieć ten obowiązek z głowy.

Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów wyjaśnia, że osoby, które chcą skorzystać z takiej możliwości, muszą najpóźniej w poniedziałek złożyć w miejscu zatrudnienia odpowiednie oświadczenie na formularzu PIT 12. Paweł Jurek wyjaśnia, że ustawa mówi o konieczności upoważnienia pracodawcy przed 10 stycznia.

Czy polski system podatkowy powinien zostać zmieniony?

tak
nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jednak w tym roku 9 stycznia przypada w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, dlatego ostatnim dniem na złożenie w miejscu zatrudnienia dokumentu jest poniedziałek, 11 stycznia.

Taki sposób rozliczenia z fiskusem ma jednak pewne ograniczenia. Udogodnienie jest adresowane do tych osób, które w ubiegłym roku miały tylko jednego pracodawcę. Poza tym pracownik nie może korzystać z ulg podatkowych, rozliczać się wspólnie z małżonkiem, ani przekazać 1 procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
a5
31.133.22.* 2016-01-08 11:03
EMERYCI-BEZ PODATKU