Notowania

Rafalska: mamy rynek pracownika

Spada nam liczba osób bezrobotnych, poprawiają się wskaźniki zatrudnienia kobiet i mężczyzn. To, co cieszy - wzrasta zainteresowanie zatrudnieniem osób z grupy 50 plus - uważa minister pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Domiński/REPORTER)

Nikt dzisiaj w Polsce nie ma najmniejszej wątpliwości, że mamy rynek pracownika - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, wskazując, że na koniec września bezrobocie wyniosło 6,8 proc.

- Spada nam liczba osób bezrobotnych, poprawiają się wskaźniki zatrudnienia kobiet i mężczyzn. To, co cieszy - wzrasta zainteresowanie zatrudnieniem osób z grupy 50 plus, ale spada też bezrobocie wśród osób młodych do 30. roku życia. Jak do tego dodamy jeszcze, że rosną wynagrodzenia, to nikt dzisiaj w Polsce nie ma najmniejszej wątpliwości, że mamy rynek pracownika - powiedziała Rafalska.

Jak dodała, taka sytuacja cieszy - ale też rodzi pewne problemy, z którymi będzie trzeba zmierzyć, "żeby polska gospodarka nie była ograniczana brakiem rąk do pracy na naszym polskim rynku, który i tak się mocno posiłkuje dzisiaj pracownikami ze Wschodu" - powiedziała Rafalska.

Wiceminister Stanisław Szwed dodał, że najniższa stopa bezrobocia jest w woj. wielkopolskim, a tylko w dwóch województwach jest dwucyfrowe bezrobocie, w tym w woj. warmińsko-mazurskim - 12 proc.

Podkreślił, że zwiększa się liczba ofert pracy, w tej chwili zaczynają się problemy ze znalezieniem pracowników. Przypomniał, ze resort podjął kroki w sprawie uproszczenia procedur zatrudniania pracowników z zagranicy, przede wszystkim z Ukrainy - jak wyjaśnił, chodzi przede wszystkim o prace sezonowe.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Tagi: rynek pracy w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2017

matiCo to za rynek pracownika jak na 30 puszczonych aplikacji w 2 miesiace nie otrzymałem nawet odmowy , ani żadnej odpowiedzi. A ogłoszenia te same … Czytaj całość

26-10-2017

nyyga z PolskiRynek niewolnika za 2000 brutto, gdzie pracodawca dyktuje warunki a pracownik nie ma nic do powiedzenia. Rząd, który dopłaca pracodawcom 800zł na … Czytaj całość

26-10-2017

kokoszanelŚmieszne są te wszystkie przechwałki a propos rynku pracownika, hiper niskiego wskaźnika bezrobocia. Co z tego, jak większość ludzi tyra za 1500?!!!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)