Notowania

Rządowe wsparcie dla zakładów Cegielskiego. 50 mln na inwestycje

50,7 mln zł na realizację planu inwestycyjnego przekaże resort przedsiębiorczości i technologii. Plan ma zwiększyć potencjał produkcyjny jednego z najstarszych zakładów produkcyjnych w Poznaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Walasek/REPORTER)
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakłady H. Cegielski - Poznań S.A. w lutym bieżącego roku

Dzięki pieniądzom rządowym spółka będzie mogła zmodernizować infrastrukturę. Chodzi przede wszystkim o rozbudowę i termomodernizację hal, a także wyposażenie w nowe maszyny.

Wsparcie publicznymi pieniędzmi pozwoli nie tylko na rozwój, ale również długoterminową poprawę rentowności zakładów. Plan inwestycyjny ma kosztować w sumie 72,5 mln zł. Brakującą kwotę (około 30 proc.) spółka ma wyłożyć z własnych środków.

H.Cegielski-Poznań S.A. jest rozpoznawalną na całym świecie firmą oferującą zaawansowane technologicznie produkty z wielu branż, takich jak energetyka, transport, gaz i petrochemia, inżynieria środowiskowa oraz produkcja konstrukcji stalowych.

Istotnym segmentem rynku dla H.Cegielski-Poznań S.A. są urządzenia portowe do załadunku i rozładunku statków. Znaczny asortyment produkcji H.Cegielski-Poznań S.A. stanowią również wyroby produkowane na potrzeby przemysłu wydobywczego oraz elektrowni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, cegielski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2018

Czy ten kraj jest normalny?Zabierzmy pieniądze ( czytaj-z reguły zaciągnijmy długi na słony procent u lichwiarzy globalnych ) kosztem NIE uprzywilejowanego biznesu i dajmy tą … Czytaj całość

05-10-2018

kibic z LuboniaH.Cegielski-Poznań S.A. jest rozpoznawalną na całym świecie firmą oferującą zaawansowane technologicznie produkty z wielu branż, takich jak … Czytaj całość

05-10-2018

Art. 7 ust. 3 TUEPodstawowe zasady dopuszczalności pomocy publicznej zostały zawarte w przepisach art. 87-89 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (TWE). Art. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)