Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Polski. Jabłka znowu miały w Rosji pecha

0
Podziel się:

Z komunikatu opublikowanego przez Federalną Służbę Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wynika, że rosyjscy inspektorzy przejęli transport jabłek z Kazachstanu.

Przejście graniczne Kazachstanu z Rosją
Przejście graniczne Kazachstanu z Rosją (Reporter)

Rosyjskie służby sanitarne zarekwirowały 21 ton polskich jabłek. Zakazany towar próbowano wieźć do Rosji z Kazachstanu. W sierpniu Moskwa wprowadziła embargo na unijne owoce i warzywa, a także na większość produktów mięsnych, rybnych i mleczarskich.

Z komunikatu opublikowanego przez Federalną Służbę Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wynika, że rosyjscy inspektorzy przejęli transport jabłek z Kazachstanu. Na części opakowań z owocami znajdowały się etykietki wskazujące, iż towar pochodzi z Polski. Jabłka zostały skonfiskowane i zostaną odesłane do Kazachstanu, a rosyjscy importerzy zapłacą grzywnę.

Już wcześniej, z powodu reeksportu unijnych towarów Rosja ograniczyła import owoców, warzyw i mięsa z Ukrainy i Białorusi. Co kilka dni Rossielhoznadzor informuje o próbach nielegalnego wwozu zakazanych produktów. Te partie towaru, których właściciela nie udaje się ustalić są komisyjnie niszczone.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)