Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SKOK-i przeciw rządowemu projektowi prawa bankowego

6
Podziel się:

Rząd zajmie się projektem nowelizacji prawa bankowego. Zapozna się też z informacją na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Posiedzenie rady ministrów w tym tygodniu odbywa się wyjątkowo w poniedziałek.

SKOK-i przeciw rządowemu projektowi prawa bankowego
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Zastępca dyrektora generalnego kasy krajowej SKOK, Wiktor Kamiński krytykuje rozwiązania zawarte w projekcie ustawy. Według niego Komisja Nadzoru Finansowego chce mieć więcej uprawnień, bez ponoszenia odpowiedzialności.

Zdaniem rozmówcy IAR instytucje finansowe powinny mieć możliwość odwołania się od decyzji nadzorcy. Obecnie, jak uważa Wiktor Kamiński, nadzorowani nie mają możliwości, żeby bronić się przed decyzjami nadzorcy.

Minister rozwoju przedstawi też informację na temat zaawansowania prac nad inicjatywami prorozwojowymi. Szefowie resortów poznają też harmonogram ich realizacji.
Początek posiedzenia zaplanowano na 10:00.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Adam
8 lat temu
Kto obecnie zarządza Skokami w Komisji Nadzoru Bankowego. ludzie z jakiej partii.
Fred
8 lat temu
Gdy w nadzorze Skoków 4-lata temu był Bielecki z PiS-u żaden Skok nie upadł, gdy Skokami zaczeli rządzic złodzieje z PO i WSI w Skokach są problemy.
ja17
8 lat temu
po pierwsze nie powinno być takich organizacji finansowych jak skoki . to niepewnego pochodzenia organizacje nie mające nic wspólnego z bankami. w większości to pralnie pieniędzy . nikt tam nie pyta skąd masz milion zł co wpłacasz na konto . kasa może być skąd tylko możliwe. nie popieram takiej działalności a nazywać skoki bankami to jest śmiech na sali. niech te skoki oddadzą do budżetu kasę jaką trzeba było zapłacić jako odszkodowania dla ludzi gdzie skoki zbankrutowały ( czytaj okradły wpłacających ).
małomiasteczk...
8 lat temu
Jak można w ogóle nadzorować SKOKi? Senatorze Bierecki, broń Pan ... krowy dojnej. Kurcze, a mnie klientowi, trzeba uciekać jak najszybciej a nie paść to towarzystwo.
DOJNA ZMIANA
8 lat temu
Gwiazda naszej PISiej dyplomacji, wprost GENIUSZ - Wicia Nie zabijajcie nas mial zrobic dzis zlot w Warszawie unijnych dyplomatow........... I co? Do dyplomtola nikt nie przyjechal - tak sie robi polityke PISie, co? Waszczu musial jechac do Pragi - czeskiej Pragi jakby co, bo tam sa dyplomaci. Kto przyjedzie do kraju w ktorym partia rzadzoca zdradza publicznie plany zabezpieczenia szczytu NATO i jeszcze twierdzi, ze nic sie nie stalo. To juz nawet nie jest smieszne - to niebezpieczne.